Nowości Maszyny zielonkowe

Kongskilde Z 1000 - szerokie przetrząsanie

Data publikacji:

Asortyment maszyn do zielonek firmy Kongskilde obejmuje również rodzinę przetrząsaczy, w tym modele dla mniejszych i średnich oraz dużych gospodarstw. W tych ostatnich najlepiej sprawdzą się przetrząsacze z serii Z 1000 o szerokości roboczej 8,8 m.

Dwie oferowane w serii Z 1000 maszyny dostępne są w wersji zawieszanej oraz zaczepianej, której największą zaletą jest dwukrotnie niższe zapotrzebowanie mocy, pozwalające pracować z lekkim ciągnikiem. Podczas gdy ważący 1320 kg zawieszany model Z 8805 wymaga ciągnika o mocy minimalnej 60 kW/82 KM, z zaczepianym przetrząsaczem Z 8805 T o masie 1510 kg poradzi sobie traktor 30 kW/40 KM.

Solidne i wydajne

Przetrząsacze Z 1000 wyróżnia solidna konstrukcja, z ramą główną wykonaną ze wzmocnionych profili kwadratowych, która predestynuje te maszyny do intensywnej pracy w dużych gospodarstwach. Przykręcona do ramy, niezawodna przekładnia o minimalnych wymaganiach obsługowych stanowi oddzielny moduł, dlatego siły skręcające, które mogą powstawać w konstrukcji ramy w żaden sposób nie wpływają na jej pracę. Napęd pomiędzy poszczególnymi składanymi segmentami maszyny z wirnikami jest przenoszony przez praktycznie bezobsługowe, zazębiające się nawet pod dużym kątem połączenia palcowe, a nie typowe przeguby, co zapewnia niezawodną transmisję mocy. Dzięki temu napędu nie trzeba wyłączać również przy częściowo złożonych wirnikach podczas nawrotów. Wirniki napędzane są z kolei. . .

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.