[ATR] Technika

Kongskilde 1 ślimakowe VM 12-1

Data publikacji:

Duńska firma Kongskilde ma w swojej ofercie szeroki wybór wozów paszowych o różnych pojemnościach. W zakresie pojemności 12 m³ do wyboru są wozy 1 ślimakowe VM 12-1 (85 KM), VM 12-1 B X (75 KM), VM 12-1 B M (75 KM) oraz dwuślimakowy VM 12-2 S (74 KM). Wozy paszowe Kongskilde z serii VM budowane są w systemie modułowym, tzn. istnieje duża możliwość konfiguracji sprzętu oraz jego dodatkowego wyposażania także po zakupie, w przypadku np. przebudowania obory. Maszyny Kongskilde są to wozy ciągnione, jednoślimakowe, z wysypem paszy możliwym z różnych stron, według założeń hodowcy.

Ślimak stanowi innowacyjne rozwiązanie firmy Kongskilde. Zbudowany jest ze stali drobnoziarnistej wysoko odpornej na ścieranie. Duża prędkość pracy oraz stożkowa budowa z wieloma zwojami zapewnia ruch pionowy w mieszaniu pulsacyjnym (do 33 l paszy na minutę). W standardzie montowane są krótkie noże, lecz w opcji są również długie noże z wolframu dostępne do rozdrabniania dużych ilości słomy.
Wszystkie wozy paszowe serii VM wyposażone są w bezprzewodowy system ważenia Feed Manager. Terminal główny i wyświetlacz wagi umieszcza się zwykle na ładowaczu, gdyż wtedy informacje o masie ładowanych składników uzyskuje się już podczas załadunku. Wóz paszowy można załadować ze wszystkich stron. Dzięki tej zalecie można ustawić go między dwoma magazynami paszy i ładować z obu stron, co znacznie oszczędza czas. Istnieje także szeroka możliwość konfiguracji systemu wysypu paszy poprzez system przenośników.
Wozy VM-1 B/X wyposażone są w przedni przenośnik taśmowy z regulowaną prędkością taśmy. Jest to rozwiązanie szczególnie wygodne dla mieszania i zadawania całej dawki pokarmowej z wysoką zawartością trawy. Elektryczne sterowanie taśmą odbywa się oczywiście z pulpitu ciągnika.
Nowatorskim rozwiązaniem firmy Kongskilde jest system Muli stosowany w wozach typu VM 12-1 B M. Jest to maszyna dwufunkcyjna łącząca pracę wozu paszowego i urządzenia do ścielenia słomy. VM 12-1 B M tnie słomę na sieczkę i jest w stanie rozrzucać ściółkę w promieniu 25 m. Przełączanie pomiędzy ścieleniem słomy a zadawaniem paszy odbywa się poprzez podniesienie lub opuszczenie wirnika i osłony. Wirnik zapewnia równomierny przepływ słomy, a duża turbina - silny i ciągły przepływ powietrza wdmchującego sieczkę.
Modele serii VM 12-2 S to wąskie i niskie wozy paszowe z dwoma ślimakami. Także w nich istnieje szeroka możliwość konfiguracji luków wyładowczych oraz przenośników.

Więcej o wozach paszowych tutaj

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.