Technika

Kompleksowy wybór pras od Krone

Data publikacji:

Firma Krone posiada kompleksowy wybór różnego rodzaju pras i kombinacji praso-owijarek do wytwarzania beli o wysokim stopniu zagęszczenia i doskonałym kształcie. Wśród oferty niemieckiego producenta znajdują się zarówno prostsze i ekonomiczne konstrukcje jak modele serii Bellima, a także bardziej zaawansowane Comprima. Modele linii Bellima wyróżnia prosta konstrukcja z tylko jednym łańcuchem napędowym, niski pobór mocy i możliwość zastosowania do wszystkich rodzajów upraw.

    Kompleksowy wybór pras od Krone

Podbieracz, w zależności od wersji, oferuje szerokość roboczą 1,4/1,8 m oraz sterowanie hydrauliczne i regulację wysokości. Mała przestrzeń pomiędzy nim a komorą prasowania zapewnia optymalny zbiór. Ślimaki po bokach ułatwiają przepływ materiału, natomiast ugniatacze dopełniają stały przepływ plonu. Mocno zagęszczone bele powstają w zamkniętej komorze prasowania wyposażonej w przenośnik łańcuchowo-listwowy, który dodatkowo minimalizuje fragmentację materiału. Prasa umożliwia owijanie siatką i/lub sznurkiem.

System podwójnego wiązania sznurkiem skraca przestoje maszyny, zwiększa wydajność na godzinę, oszczędza paliwo i koszty pracy. Jednak to owijanie siatką jest prostsze z założenia i zapewnia maksymalną funkcjonalność i wydajność godzinową. Tylna klapa otwierana jest mechanicznie.

Prasy serii Comprima dostępne są w bardzo wielu konfiguracjach jako modele z komorą stałą, półzmienną oraz w wersjach zmiennokomorowych, a także w kombinacji jako praso-owijarki. Możliwości jest, jak widać, bardzo wiele. Prasa ze stałą komorą przekonuje swoją prostą acz skuteczną w działaniu konstrukcją. Modele Comprima F 125 oraz F 125 XC z systemem tnącym wytwarzają bele o stałej średnicy 1,25 m. Są z powodzeniem stosowane do zbioru kiszonki, siana i słomy, wyróżniając się niewielkim zapotrzebowaniem na moc 50/55 KM, wysoką przepustowością i dużym zagęszczeniem materiału w komorze roboczej.

Ich podbieracz EasyFlow zapewnia doskonałe kopiowanie terenu, skutecznie oczyszczając pole nawet w najtrudniejszych warunkach i przy dużej prędkości roboczej. Jego solidna konstrukcja z niewielką liczbą ruchomych części zwiększa przy tym niezawodność działania. EasyFlow oferuje szerokość roboczą 2,15 m oraz wysoką wydajność z równomiernym przepływem materiału do rotora podającego.

Użytkownicy mogą wybrać również rotor tnący z 17 lub 26 nożami w systemie XCut, gdzie ostrza są chronione przed uszkodzeniem przez blokady sprężynowe. Opcjonalnie dostępny jest też hydrauliczny układ sterowania grupami noży, obsługiwany z poziomu kabiny ciągnika. Owijanie beli siatką jest standardową specyfikacją, ale można również zdecydować się na warstwę podkładową do owijania folią.

Firma Krone daje swoim klientom do wyboru 4 różne terminale, dzięki czemu prasy zwijające Comprima są łatwiejsze w obsłudze i zwiększają wydajność w działaniu. Wersje CCI 800 i CCI 1200 są wyposażone w duże 8” lub 12”, kolorowe dotykowe wyświetlacze, ale jeśli terminal obsługowy w ciągniku jest kompatybilny z Isobus, można go również z powodzeniem podłączyć do elektronicznego systemu Comprima.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.