[ATR] Wywiady [ATR] Aktualności Fricke Maszyny Rolnicze

Fricke Maszyny Rolnicze. Kompleksowe podejście

Data publikacji:
Marek Jasiel, prezes zarządu Fricke Maszyny Rolnicze.

Marek Jasiel, prezes zarządu Fricke Maszyny Rolnicze.

Z Markiem Jasielem, prezesem zarządu Fricke Maszyny Rolnicze rozmawia Grzegorz Antosik.

Organizowane wspólnie z firmą SaMASZ Manewry Łąkowe to doskonała okazja, żeby zaprezentować szeroką paletę maszyn w ofercie Fricke Maszyny Rolnicze…
Pokazujemy maszyny, które mamy w swoim asortymencie, na czele z produktami naszego najważniejszego dostawcy, czyli marki John Deere. Pokaz w miejscowości Łuka odbywa się w centrum terenu zielonkowego, dlatego nie dziwi też, że prezentujemy sieczkarnie i prasy John Deere, kosiarki i inny sprzęt zielonkowy firmy SaMASZ oraz przyczepy zbierające marki Bergmann, które z dużym powodzeniem od 2021 r. wprowadzamy na rynek. Ciekawym produktem są też profesjonalne owijarki irlandzkiej firmy Tanco. 

Sieczkarnie John Deere z serii 8000 i 9000 - chcielibyśmy, aby na wzór krajów zachodnich w coraz większym stopniu były - poza zbiorem kukurydzy - wykorzystywane do zbioru traw. Technologia zbioru traw z wykorzystaniem sieczkarni jest na razie w Polsce mało popularna. Poprzez tego typu pokazy chcemy zainspirować rolników i firmy usługowe do wykorzystania tych nietanich przecież maszyn do pełniejszego ich wykorzystania w ciągu roku. Jeśli chodzi o maszyny SaMASZ, na pierwszy plan wybijają się duże zestawy koszące o szerokości 8,6 i 9,4 m z kondycjonerem i z transporterami pokosu. Bardzo wydajne maszyny o sprawdzonej jakości i wytrzymałości, i przygotowują plon do zbioru z powierzchni 8,5 - 9,4 m w jednym przejeździe. 
Pokazaliśmy też inne maszyny, jak opryskiwacze John Deere czy beczki asenizacyjne Joskin z aplikatorami - rolnicy mogą teraz aplikować o dotacje na zakup tych maszyn.

Chciałbym wspomnieć też o marce Claydon, którą reprezentujemy na rynku polskim jako generalny importer. Technologia Claydon to maszyny do siewu pasowego, ale także do uprawy powierzchniowej, przygotowujące do siewu w technologii bezorkowej. Z dużym powodzeniem udało się je wprowadzić w dużych gospodarstwach rolnych na Mazurach, a tegoroczna sprzedaż bije dotychczasowe rekordy. Czy może być jednak inaczej - każdy liczy pieniądze i dzięki temu można poziom nakładów ograniczyć do 30%, porównując z tradycyjną technologią uprawy i siewu, przy co najmniej zachowaniu wcześniejszego poziomu plonów. Nierzadkie są zatem przypadki, iż zwrot z tej inwestycji ma miejsce w ciągu krótkiego czasu - szczególnie w suchych latach.

Patrząc na dane z CEPiK stan „na dziś” wygląda tak, iż liderem rynku jest John Deere…
...

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.