Nowości

Bobcat - kompaktowe na nowo

Data publikacji:

Efektowna wirtualna premiera firmy Bobcat, która miała miejsce 21 października stanowiła doskonałą okazją do zaprezentowania szeregu nowości. Wśród nich znalazły się: ładowarki o sterowaniu burtowym oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe z serii R, 5–6-tonowe minikoparki z serii R2, nowa linia kompaktowych ładowarek kołowych i małych ładowarek przegubowych, a także lekkich zagęszczarek.

    ładowarka kompaktowa bobcat

Zobacz też: Krajowe Dni Pola znów w Minikowie

Dzięki „Next is Now” Bobcat pozwala klientom na wydajniejszą pracę i stwarza im możliwość, by osiągnąć więcej niż do tej pory. Rozwijamy potężniejsze, bardziej wydajne i inteligentniejsze maszyny oraz rozwiązania w ramach ekspansji, która oferuje ulepszoną i znacznie rozszerzoną gamę produktów zwiększających możliwości naszych klientów – powiedział Gustavo Otero, prezes Doosan Bobcat EMEA.

Gąsienicowe z serii R

Bobcat wprowadza na rynek m.in. nowe ładowarki kompaktowe zgodne z normą Stage V z serii R, do których należą ładowarki o sterowaniu burtowym S66 i S76 oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe T66 i T76 - dostępne na rynku od października 2020 r. W nowych ładowarkach - charakteryzujących się także zmienionym nazewnictwem - wprowadzono szereg ulepszeń dotyczących wydajności, komfortu i widoczności.

Maszyny są standardowo wyposażone w jednoczęściową kabinę (opcja - Clear-Side), 5- i 7-calowy wyświetlacz dotykowy, z wbudowanym radiem, łącznością Bluetooth i fabrycznie dołączoną kamerą wsteczną, oraz nowy układ oświetlenia diodowego, zapewniający lepszą widoczność w nocy. Standardowym elementem sterującym we wszystkich nowych ładowarkach serii R jest system SJC, oparty na łatwych w obsłudze dżojstikach.

W parze idzie z tym system sterowania dołączanym narzędzie (ACD). Przy użyciu komunikacji Can-Bus do rozpoznawania osprzętu dodatkowego w maszynie, system ACD automatycznie ustawia sterowanie dżojstikiem i przepływ wyjściowy, aby zapewnić najlepszą wydajność pracy z osprzętem dodatkowym.

Wszystkie ładowarki z serii R mają przeprojektowany układ chłodzenia, tak by podołać większej generacji ciepła, a także nowe ramiona wykonane z elementów odlewanych (20% mocniejsze niż poprzednia konstrukcja ze stali prefabrykowanej/spawanej). Ponadto zapewniają większą stabilność, dzięki większemu rozstawowi osi i pięcioelementowemu zawieszeniu skrętnemu, teraz dostępnemu we wszystkich maszynach z tej serii. Stabilność i wydajność może być dodatkowo zwiększona przez opcjonalną funkcję Auto Ride Control dostępną we wszystkich ładowarkach z serii R.
Nowe ładowarki, są dostępne z różnymi opcjami osprzętu, w tym z młotami hydraulicznymi, lamelami do spycharek i chwytakami.

Nowe miniładowarki kołowe

Firma Bobcat wprowadza też na rynek nowe miniładowarki kołowe L65 i L85, znajdujące wiele zastosowań - od zadań komunalnych (np. odśnieżania) aż po sektor budowlany. Pierwsza z nich napędzana jest silnikiem o mocy 41 kW/55 KM, druga zaś - 51 kW/68 KM - obie zaś mogą się poruszać z maksymalną prędkością 30 km/h. Maszyny te, o masie roboczej 4,5 i 4,8 t zapewniają maksymalne obciążenie na poziomie 2,6 i 3,1 t (w zależności od modelu) - pojemność łyżki w modelu L65 wynosi 0,6-1 m³, a L85 - 0,8-1,2 m³.

– Dzięki naszym nowym ładowarkom CWL można wykonać każdą pracę - co jest zasługą połączenia mocnego silnika Bobcat i dobrze wyważonego układu hydraulicznego. Bobcat CWL można również dostosować do różnych zastosowań za pomocą szerokiej gamy osprzętu. Seria Bobcat CWL jest zbudowana z wykorzystaniem sprawdzonych komponentów, renomowanych dostawców i procesów stosowanych w innych produktach Bobcat – ocenia Jiri Karmazin, menedżer ds. ładowarek w firmie Bobcat.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.