[ATR] Aktualności ursus

Komornik w Ursusie. Bank rozpoczął egzekucję na ponad 10 milionów złotych

Data publikacji:

Komornik sądowy zajął ruchomości Ursusa. W ten sposób PKO BP egzekwuje wypłatę należnych mu ponad 10 mln zł. Władze Ursusa narzekają, że zostały mu zajęte przedmioty potrzebne do produkcji.

Nie jest tajemnicą, że słynny polski producent ciągników, który ostatnio wszedł także w autobusy elektryczne, ma problemy finansowe. Od pewnego czasu spółka jest w restrukturyzacji. Mimo że z mocy prawa przysługuje firmie z tego tytułu pewna ochrona przed wierzycielami, doszło do zajęcia komorniczego.
Na wniosek banku PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie dokonał zajęcia ruchomości Ursusa obciążonych zastawami. Firma nie precyzuje, o jakie przedmioty chodzi, oprócz tego, że służą do produkcji. W tym mowa o zapasach magazynowych składowanych w siedzibie spółki w Lublinie.

W prowadzonym postępowaniu komornik zmierza do wyegzekwowania należności głównej w kwocie 10 mln 31 tys. 697,77 zł oraz odsetek wynoszących 618 tys. 94,29 zł plus koszty postępowania.
Ursus tłumaczy się z blisko 20 mln straty

fot.money.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.