[ATR] Nowości

Kombajn gazowy Gomselmash w sprzedaży

Data publikacji:

Białoruski producent Gomselmash dodał do cennika kombajn napędzany gazem. Firma po raz pierwszy ujawniła, że testuje prototyp na początku 2017 r. Gotowa wersja jest uważana za jedyną dostępną na rynku maszynę rolniczą na świecie, która spełnia surowe normy emisji spalin silnika V generacji bez pomocy Adblue lub filtra cząstek stałych.

Napędzany 12-litrowym silnikiem gazowym Cummins IS12G o mocy 350 KM sprężony gaz ziemny (CNG) przechowuje w ośmiu zbiornikach z tworzywa sztucznego z włókna węglowego o pojemności 1816 litrów (450 m3). Mówi się, że jest to wystarczające, aby pozwolić mu działać przez 8-10 godzin. Tankowanie można wykonać w terenie, w zależności od systemu, zajmuje to od 7 do 15 minut.

CNG nie tylko spełnia przepisy dotyczące emisji z silnika V generacji, ale także wydłuża okresy międzyobsługowe i żywotność silnika, mówi Gomselmash, który twierdzi, że oszczędności kosztów wynoszą od 45% do 50% w porównaniu z silnikiem Diesla.

Obecnie dostępna tylko na Białorusi i w Rosji, dokładna cena napędzanego gazem Palesse GS 4118K nie została jeszcze ujawniona, ale domniemuje się, że będzie on o około 30% droższy niż pięcioramienny silnik spalinowy.

Model dostępny w szerokościach hedera 6.0m, 7.0m i 9.2m, pojemność zbiornika ziarna wynosi 9000 litrów (szybkość rozładunku wynosi 70 litrów / sek). Całkowita powierzchnia sit wynosi 5.0 metrów kwadratowych, a prędkość robocza na polu wynosi do 8 km / h. Maksymalna prędkość na drodze wynosi 20 km / h, masa kombajnu wynosi 16,6 ton.

Gomselmash planuje sprowadzić kombajn gazowy na Agritechnice, gdzie dostępne będą dodatkowe dane techniczne i szczegóły dotyczące ceny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.