Nowości Kombajny, prasy i sieczkarnie

Kombajn Felix/Z do zbioru jabłek, wiśni i śliwek

Data publikacji:

Pochodząca z Lubelszczyzny firma Weremczuk FMR - renomowany dostawca specjalistycznych maszyn do zbioru wielu gatunków owoców, ma w swojej ofercie również kombajn do zbioru jabłek Felix/Z. Jest to maszyna całorzędowa przeznaczona do pracy w sadach prowadzonych według technologii szpalerowej. Kombajn wykorzystywany jest przede wszystkim do zbioru wiśni i śliwek, jednak doskonale sprawdza się również w przypadku zbioru jabłek przemysłowych.

    Kombajn Felix/Z do zbioru jabłek, wiśni i śliwek

Kombajn Felix/Z to maszyna zaczepiana do ciągnika, współpracująca z traktorami o mocy min. 80 KM.  Urządzenie wyposażone jest w podzespoły gwarantujące skuteczną i efektywną pracę (wydajność na poziomie 0,2-0,4 ha/h, przy prędkości roboczej 0,5-1 km/h) oraz zbiór wysokiej jakości owoców.  Wszystkie zespoły robocze kombajnu do zbioru owoców są napędzane hydraulicznie, dzięki czemu obsługa maszyny jest bardzo prosta. Dodatkowo pozwala na szybkie dostosowywanie parametrów pracy do aktualnych potrzeb. Co istotne, urządzenie wyposażone jest w skrętne koła oraz dyszel sterowany hydraulicznie, dzięki czemu sterowanie kombajnem i prawidłowe ustawienie w rzędzie nie stanowi problemu dla operatora ciągnika.

Jak to działa?

Jeśli chodzi o zbiór jabłek, to zastosowanie kombajnu Felix/Z oznacza szybką i wydajną pracę. Zasada działania maszyny oparta jest na systemie 2 pionowych otrząsaczy, które wprawiając gałęzie drzewa w ruch drgający, powodują odrywanie owoców. Ciągnięty przez traktor kombajn najeżdża na drzewo, które zostaje wprowadzone w strefę otrząsania kombajnu. Owoce spadają na elastyczne transportery znajdujące się poniżej zespołu otrząsającego. Następnie są one przenoszone do zespołu oczyszczającego kombajnu i ostatecznie kierowane są do skrzyniopalet ustawionych na pomoście roboczym - całkowita ładowność platform wynosi 1500 kg.

Należy przy tym podkreślić, iż kombajny do zbioru owoców Felix/Z to urządzenia, które mogą być stosowane jedynie w sadach dostosowanych do mechanicznego zbioru owoców, uprawianych według technologii szpalerowej. Ze względu na swoją wydajność maszyna polecana jest szczególnie do dużych powierzchni upraw.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.