[ATR] Nowości ama poland

Kolumna kierownicza dla Claasa od AMA Group

Data publikacji:
Kolumna kierownicza dla Claasa od AMA Group

Firma Claas wybrała Grupę AMA do zaprojektowania nowej kolumny kierowniczej, wyróżniającej się swoim designem, elegancją i wykonaniem najwyższej jakości. W projekt ten zaangażowały się cztery firmy należące do grupy AMA, w tym Pertex Instruments oraz spółki zależne Seat Industries i Seat Plastic. Efektem końcowym okazał się produkt całkowicie szyty na miarę. 

Opracowanie nowej kierownicy wraz z jej kolumną wymagało szeregu konsolidowanych działań w zakresie projektowania, konstrukcji i walidacji. Lider projektu Pertex przedstawił swoje doświadczenie i profesjonalizm, angażując klienta na każdym etapie ewolucji projektu, tak aby produkt końcowy całkowicie odpowiadał wymaganiom specyfikacji. Zadań było naprawdę sporo od obliczeń konstrukcyjnych, przez okablowanie, inżynierię komponentów, aż po opracowanie narzędzi i weryfikację projektu.

Firma AMA Instruments wniosła swój wkład, opracowując płytkę elektroniczną i specjalną lampkę ostrzegawczą, która może współpracować z maszyną. Pełniła także nadzór nad funkcjami elektrycznymi, mając na uwadze innowacyjny projekt i uwzględniając koszty, dla stworzenia atrakcyjnego i jednocześnie konkurencyjnego produktu. Finalnym krokiem było wyprodukowanie kierownicy. Zadanie to powierzono firmie Seat Industries.

Proces produkcyjny

Stworzenie nowej spersonalizowanej kierownicy Claas, w połączeniu z nową kolumną kierownicy, zostało wykonane przez Seat Industries i zostało podzielone na pięć etapów. Opowiedział o nich Davide Trevisi, kierownik techniczny Seat Industries:

– Pierwszym etapem było opracowanie szkiców koncepcyjnych, biorąc oczywiście pod uwagę wymagania dotyczące specyfikacji produktu. Kolejną fazą było modelowanie 3D i stworzenie estetycznej makiety. Następne kroki to faza inżynierska, gdzie wykonano wstawkę kierownicy, biorąc pod uwagę naprężenia i siły, jakie musiała przenosić, faza czwarta obejmująca wykonanie matryc do kół kierowniczych, matryc do tłoczenia, wykorzystanie przyrządów spawalniczych i form do plastikowych osłon. Zakończenie, czyli faza piąta zawierała badania wytrzymałości mechanicznej wkładki, testy elementów stykowych, poprawność montażu – wymienia Davide Trevisi.

Firma Seat Plastic otrzymała zadanie stworzenia  pokryć z tworzyw sztucznych, wykorzystując przy tym swoje innowacyjne rozwiązania. Począwszy od projektu i realizacji prototypów, budowy stalowych form, a na  produkcji gotowego produktu kończąc.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.