Artykuł

Kolejne świadczenie dla dzieci

Kolejne świadczenie dla dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zachęca rolników do korzystania z Polskiego Bonu Turystycznego. Jest to kolejna forma wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarcza wywołaną epidemią COVID-19.

Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane będzie na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Wartość bonu to kwota 500 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego jest ona podwojona.

Bonem będzie można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Aktualna lista tych podmiotów będzie publikowana na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel. Bon będzie dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS osoby uprawnionej. Aby nim zapłacić za usługę turystyczną, trzeba będzie podać specjalny numer (kod obsługi płatności), a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em. Na bonie będzie widoczna kwota do wykorzystania, której nie trzeba będzie realizować jednorazowo, można wielokrotnie, aż do jej wyczerpania.
Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem specjalnej całodobowej infolinii: 22 11 22 111 lub strony www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny.


Reklama
Powiązane artykuły