[ATR] Aktualności

Kolejne przejęcia Grupy AMA

Data publikacji:

Grupa AMA poinformowała o przejęciu dwóch firm - producentów: Meccanoplast oraz Iori Giovanni. Z perspektywy rynku polskiego ważne jest zwłaszcza przejęcie tej pierwszej - ze względu na obecność tych produktów w Polsce – ich odbiorcami są bowiem Unia, Metal-Fach, Cemarol, CNH Kutno, K.F.M.R. Sp. z.o.o. i Kramp.

 

 

Rozszerza się oferta Seat Plastic w zakresie formowania tworzyw sztucznych i produkcji form. Seat Plastic z Reggio Emilia - spółka włoskiej grupy AMA. - informuje, że sfinalizował przejęcie jednostki biznesowej i marki Meccanoplast, włoskiej firmy specjalizującej się w dziedzinie formowania i dystrybucji tworzyw sztucznych w Reggio Emilia. Jest to ważna inwestycja służąca różnicowaniu i zwiększaniu konkurencyjności rynku. Wartość dodana dla grupy AMA, ważnego gracza na rynku komponentów dla branży rolniczej oraz OHV.

Alessandro Malavolti, dyrektor generalny AMA, powiedział: – Z dumą ogłaszam przejęcie Meccanoplast, uznanej na całym świecie marki w dziedzinie części do maszyn rolniczych. Pomimo niepewności związanej z koronawirusem wizja firmy i nasze oczekiwania na 2020 rok pozostają pozytywne.

Vittorio Medici, CEO Seat Plastic, dodaje: – Wartość integracji Meccanoplast z naszym portfelem wzmocni relacje z dystrybutorami i klientami poprzez dalsze zdefiniowanie pozycji Seat Plastic jako lidera w sektorze produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla branży rolniczej, w tym w szczególności osłon wałów.

Meccanoplast, powstały w 1974 roku, ma doświadczenie w dziedzinie formowania tworzyw sztucznych i produkcji form. Zastosowanie najbardziej zaawansowanego sprzętu projektowego oraz know-how ekspertów technicznych i operatorów pozwoliło firmie zaoferować produkty o wysokiej wartości technologicznej, w szczególności zestawy osłonowe do wałów kardana i osłony do przystawek odbioru mocy, zestawy do siewników.

 

Przejęcie Iori Giovanni

AMA ogłasza też przejęcie firmy rzemieślniczej Iori Giovanni di Bagnolo w Piano (Reggio Emilia), która działa w sektorze produkcji i montażu noży do kosiarek i kombajnów, zgodnie z zamówieniem od przetwarzania surowca do zmontowanego produktu. Przejęcie firmy gwarantuje pełny portfel produktów przeznaczonych do sianokosów, zwiększając konkurencyjność grupy na rynku After Market w Europie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.