[ATR] Gospodarka i rolnictwo inflacja

Kolejne podwyżki przed nami

Data publikacji:
Kolejne podwyżki przed nami

Inflacja przyspiesza, a wzrost cen zaczyna być coraz bardziej widoczny. Według „Rzeczpospolitej”, z danych rządowego Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej wynika, iż ceny niektórych produktów rolnych rosną nawet w skali tygodnia.

– Olej rzepakowy sprzedawany w hurcie zdrożał między 11 października 2020 r. a 10 października 2021 r. o blisko 70 proc. Od 10 do 17 października 2021 r. jego cena poszła w górę o kolejne 17 proc. – informuje dziennik. – Dwucyfrowo drożały też zboża, a w ślad za nimi mąka. To oczywiście przekłada się na ceny pieczywa. W górę poszły ceny wyrobów mleczarskich. Masło tylko we wspomnianym tygodniu między 10 a 17 października zdrożało o ponad 6 proc. Drożeją też sery i mleko w proszku – pisze „Rzeczpospolita” i ocenia, że: – na rynku spożywczym trudno dziś znaleźć produkty, których ceny nie wzrosły.

Jedyne produkty, których ceny we wrześniu spadły, to wieprzowina i drób.

Żródło
Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.