[ATR] Nowości Amazonekultywatory

Kolejne innowacje od firmy Amazone

Data publikacji:
maszyna rolnicza amazone
maszyna rolnicza amazone

Począwszy od targów Agritechnica 2019 firma Amazone wprowadziła na rynek nowy 3-belkowy kultywator Cenio. Kultywator ten jest oferowany w szerokościach roboczych 3; 3,5 i 4 m. Kolejną nowością ze stajni Amazone jest siewnik do siewu punktowego Precea.

Nowy kultywator firmy Amazone dostępny jest w dwóch wariantach: „special” z zabezpieczeniem przeciwko przeciążeniu za pomocą śrub zrywanych oraz „super” z zabezpieczeniem przed przeciążeniem dzięki sprężynom naciskowym. Cenio może współpracować z traktorami o mocach w zakresie od 105 do 190 KM. Nadaje się do uniwersalnego stosowania - pod kątem głębokości pracy od 5 do 25 cm - zarówno do płytkiej uprawy ścierniska, jak i uprawy gleby polegającej na jej mieszaniu na średniej głębokości oraz do głębokiego spulchniania gleby. Odstęp między zębami w kultywatorze Cenio wynosi 30 cm. Dzięki temu maszyna nawet przy dużych ilościach resztek pożniwnych niezawodnie wprowadza istniejącą masę organiczną do podłoża.

W punkt

Światło dzienne ujrzał również siewnik punktowy Precea, którego niewątpliwym atutem jest precyzyjne separowanie ziarna możliwe nawet przy dużej prędkości roboczej do 15 km/h. Dozowanie odbywa się poprzez system dozowania zaopatrzony w dmuchawę z wysokim ciśnieniem. Materiał siewny przedostaje się z pojemnika na nasiona przed tarczę separującą. Nasiona podczas jej obracania są przyciskane do wywierconych otworów tarczy. Jeśli kilka nasion znajdzie się przy jednym otworze wówczas nadmierna ilość zostanie odrzucona, dzięki czemu nie ma podwojeń. Podczas dalszego obracania dociśnięte nasiona są przesuwane obok trzech zgarniaczy, które można opcjonalnie regulować za pośrednictwem terminala z kabiny traktora...

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.