[ATR] Technika ładowacze czołowestoll

Kolejna generacja ładowaczy Stoll ProfiLine

Data publikacji:
Kolejna generacja ładowaczy Stoll ProfiLine

Nowoczesne ładowacze czołowe niemieckiej firmy Stoll łączą w sobie wysoką jakość wykonania oraz innowacyjne rozwiązania techniczne. Seria ProfiLine Next Generation przeznaczona jest dla ciągników o mocy od 50 do 300 KM. Dzięki swojej wszechstronności zastosowań znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie, zapewniając przy tym oczekiwaną wydajność i komfort w codziennej pracy.

Ładowacze czołowe serii ProfiLine Next Generation oferują wiodące na rynku parametry robocze pod względem siły udźwigu, wysokości podnoszenia, stabilności oraz prędkości załadunku. Co ważne, osprzęt ten można dobrać indywidualnie do każdego popularnego ciągnika i nie ma konieczności stosowania dodatkowego doposażenia.

Mocowania pasują idealnie i gwarantują nie tylko wysoką dokładność dopasowania, ale również niskie obciążenie ciągnika. Optymalne pozycjonowanie części mocujących w pobliżu kabiny kierowcy sprawia, że przednia oś jest mniej obciążona. Ładowacze dostępne są w wersji FS bez systemu automatycznego poziomowania oraz FZ z mechanicznym automatycznym poziomowaniem narzędzi.

Dobrze przemyślana, stabilna konstrukcja

W przypadku elementów przenoszących znaczne obciążenia decydujące są kwestie materiałowe i konstrukcyjne. Ładowacze ProfiLine są wykonane ze stali drobnoziarnistej, zapewniają wysoką stabilność podczas pracy i maksymalną sztywność skrętną. Są ponadto bardziej wytrzymałe przy jednoczesnym zmniejszeniu ich masy. Na poprawę stabilności użytkowania ładowaczy ma również wpływ zmniejszenie nacisku na oś przednią poprzez umieszczenie elementów montażowych blisko kabiny kierowcy. W ten sposób środek ciężkości ładowacza znajduje się bliżej środka ciężkości ciągnika.

Ramię wysięgnika ładowacza jest wyginane z jednego kawałka stali, w jego wnętrzu umieszczone są drążki sterujące. Dodatkowo wszystkie przewody hydrauliczne umieszczone są pod ramieniem wysięgnika. Dzięki temu rozwiązaniu są łatwo dostępne, a jednocześnie chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wymiana węży nie jest konieczna, gdyż w obszarze ramion zastosowane są stalowe rurki hydrauliczne, które nie zużywają się. Konserwacja ładowacza została uproszczona, tuleje na wszystkich elementach ruchomych mają łatwo dostępne punkty smarowania.

...

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.