[ATR] Nowości Köckerling

Köckerling Rebell przeprojektowana.

Data publikacji:

Oferowana od kilku lat kompaktowa brona talerzowa Rebell firmy Köckerling doczekała się modernizacji. Maszyna otrzymała nową ramę oraz przede wszystkim nową opcję zawieszenia talerzy, co pozwala skonfigurować agregat optymalnie do warunków. Oprócz znanego i sprawdzonego zawieszenia na szerokich sprężynach resorowych alternatywnie dostępne jest teraz również mocowanie na sztywnych wspornikach ze sprężynami spiralnymi.

Nowy system mocowania ze sprężyną spiralną zapewnia agresywne zagłębianie się talerzy w glebie, zwłaszcza cięższej, i intensywniejsze mieszanie. Pozwala na płynną pracę i dobre wnikanie talerzy nawet przy dużej prędkości roboczej. W gospodarstwach z lżejszymi glebami zaleca się natomiast wyposażenie maszyny w talerze mocowane na sprężynach resorowych.

Wszechstronne kompakty

Rebell-classic firmy Köckerling to wyjątkowo kompaktowa brona talerzowa przeznaczona do uprawy na głębokości od 2 do 12 cm. Nadaje się zarówno do płytkiej uprawy ścierniska bezpośrednio po żniwach, jak i przygotowania gleby do siewu w mulcz. Agregat doskonale kruszy i wyrównuje także pola po orce. Doskonale sprawdza się również w mieszaniu resztek roślinnych i nawozów organicznych z glebą.
Maszyna dostępna jest w wersji zawieszanej o szerokości roboczej 3; 4 i 5,2 m oraz zaczepianej, jako Rebell-classic-T, o szerokości 5; 6; 8, a nawet 12,5 m. Dzięki niewielkiej głębokości pracy i odpowiednio dobranym zespołom roboczym jest łatwa w uciągu. We wszystkich modelach główny zespół uprawowy tworzą talerze o średnicy 510 mm, zamocowane na bezobsługowych dwurzędowych łożyskach stożkowych. Talerze mają kąt natarcia 16°, tną glebę pod kątem również 16° i są rozstawione w odstępach co 130 mm (ślady), co gwarantuje dobre podcięcie całej powierzchni pola. Ważnym zespołem jest wał STS (soil to soil - gleba do gleby), zbudowany z pierścieni o średnicy 530 mm i przekroju w kształcie litery „U”, wypełniającym się w czasie pracy glebą, która bezpośrednio ugniata rolę. Zapewnia to optymalne zagęszczenie wtórne, a jednocześnie zapobiega zamulaniu się powierzchni pola po opadach, dlatego wały tego typu dobrze sprawdzają się w wilgotnych warunkach. Brony zaczepiane mają podwójny wał STS, a zawieszane - pojedynczy lub podwójny.
Wyposażenie uzupełniają m.in. dodatkowe obciążniki (w zawieszanych poprawiają zagłębianie i intensywność pracy na ciężkich glebach), hydrauliczna regulacja głębokości roboczej talerzy, sprężynowa palcowa włóka wyrównująco-krusząca przed wałem STS (z możliwością hydraulicznej regulacji podczas pracy), sprężynowa brona palcowa (średnica palców 13 mm, regulacja intensywności działania zależnie do warunków) za wałem STS, dla optymalnego rozłożenia słomy, wyrównywania i tworzenia drobnej struktury gleby, a także - w modelach zaczepianych - przedni wał nożowy (z możliwością hydraulicznej regulacji), zalecany zwłaszcza do cięcia ścierniska po rzepaku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.