[ATR] Nowości Köckerlingbrony

Köckerling - Kompaktowe brony z serii Rebell

Data publikacji:

Aby sprostać wymaganiom przyszłości, rodzinna firma Köckerling postanowiła skoncentrować się na rolnictwie bezorkowym już 30 lat temu. Od tamtej pory wciąż rozwija asortyment maszyn opartych zarówno na zębach, jak i talerzach uprawowych. W tej drugiej grupie ofertę uzupełniły w ub. roku dwa modele kompaktowych bron z serii Rebell - profiline-300 i classic-T 1250.

W maszynach uprawowych Köckerling ważną rolę pełni wał STS, zbudowany z pierścieni o przekroju w kształcie litery „U”. Otwarty profil pierścieni napełnia się w czasie pracy glebą, która bezpośrednio ugniata rolę, co zawarto też w oznaczeniu wałów STS (soil to soil - gleba do gleby). Zapewnia to optymalne zagęszczenie wtórne, a jednocześnie zapobiega zamulaniu się powierzchni pola po opadach, dlatego wały tego typu dobrze sprawdzają się w wilgotnych warunkach.

Krótka, ciężka

Do serii szerokich (6 i 8 m) ciężkich bron kompaktowych Rebell-profiline, przeznaczonych nie tylko do skutecznej obróbki ściernisk, nawet z dużą ilością resztek, lecz także do uprawy przedsiewnej czy mieszania z glebą nawozów organicznych, dołączył zawieszany model Rebell-profiline-300 o szerokości 3 m. Ważąca prawie 2,5 t maszyna to propozycja dla gospodarstw dysponujących ciągnikami o mocy co najmniej 150 KM. Podobnie jak wymagające minimum 250 i 300 KM większe modele, Rebell-profiline-300 ma duże talerze o średnicy 620 mm (20 szt. na dwóch równoległych belkach), zamontowane indywidualnie w odstępach co 150 mm na masywnych sprężynach. Talerze obracają się na specjalnych kulkowych łożyskach skośnych, bardzo dobrze przenoszących obciążenia wielokierunkowe, niewymagających ani regulacji, ani smarowania, co upraszcza obsługę maszyny. Regulowana hydraulicznie głębokość robocza talerzy wynosi maksymalnie 18 cm. Brona jest poza tym wyposażona w nowy, dwurzędowy wał Contour-
STS z pierścieniami o średnicy 530 mm, będący rozwinięciem klasycznego wału STS. Jest on elastyczny i dobrze kopiuje profil pola, co zapewnia jednakowy nacisk obu rzędów pierścieni na glebę.

Na duże pola

Z kolei model Rebell-classic-T 1250 o szerokości 12,5 m uzupełnił serię zaczepianych kompaktowych bron „classic” (pozostałe 5, 6 i 8 m) przeznaczonych dla dużych gospodarstw. Wymagająca minimum 350 KM maszyna o masie 12 t do transportu składana jest podwójnie, dzięki czemu na drodze jej wysokość nie przekracza 4 m, przy szerokości 3 m. Brona T 1250 wyposażona jest w 98 talerzy o średnicy 510 mm, osadzonych na bezobsługowych łożyskach, rozstawionych w odstępach co 130 mm, pracujących na regulowanej hydraulicznie głębokości 2-12 cm. Aby utrzymać ustawioną głębokość roboczą na całej szerokości, maszyna jest podzielona na 5 niezależnych sekcji. Tak jak pozostałe brony Rebell, nowy model ma podwójny wał Contour-STS (530 mm) oraz talerze zamocowane na szerokich sprężynach wzmacniających efekt uprawowy i zapewniających ochronę przed kamieniami.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.