Zakres zastosowania kultywatora Allrounder jest bardzo szeroki i obejmuje działania od wysiewu poplonów i aplikacji gnojowicy, poprzez przygotowanie łoża siewnego wczesną wiosną, uprawę ścierniska i mechaniczne zwalczanie chwastów latem, aż po przygotowanie łoża siewnego jesienią. W linii Classic dostępne są obecnie 3 modele o szerokości roboczej 4; 5,3 oraz 5,8 m. Rama podstawy została gruntownie przeprojektowana. Ma teraz inny rozstaw zębów i wykonana jest z bardziej wytrzymałego materiału. W zależności od wersji kultywator wyposażono w 27, 35 lub 39 zębów o rozstawie 150 mm. Allrounder Classic do agregacji wymaga ciągnika o mocy co najmniej 150/180/200 KM.
Duży wybór wyposażenia
Producent oferuje szeroki wybór wyposażenia opcjonalnego, aby móc precyzyjnie skonfigurować maszynę do wymagań każdego gospodarstwa. Należy tutaj wymienić hydrauliczną regulację głębokości, wał kruszący 350 i 450 mm, podwójny wał kruszący, wał rurowo-prętowy 520 mm, wał STS 530 mm, hydraulicznie regulowaną przednią płytę poziomą, niwelator, bronę oraz elementy robocze wykonane z węglika wolframu. Nowy kultywator jest również dostępny w wersji bez rolki dla uzyskania precyzyjnego mechanicznego zwalczania chwastów. W tym przypadku maszyna jest dostarczana z dużymi kołami podporowymi, hydraulicznie regulowaną podwójną broną i gęsimi łapami 220 mm.
Użytkownicy nowej generacji Allroundera w wersji Classic wysoko oceniają jakość pracy maszyny, chwalą łatwość poruszania się oraz jej bezawaryjną pracę nawet w trudnych warunkach. Bardzo ważna jest wysoka jakość wykonania oraz zastosowane w produkcji materiały. Dodać również należy, że kultywator może być skonfigurowany do zastosowania w rolnictwie ekologicznym.