[ATR] Aktualności

Klimat w centrum uwagi na EEC Green

Data publikacji:

Europejski Kongres Gospodarczy w wersji Green jest spotkaniem polityków, przedsiębiorców, szefów światowych korporacji i ekspertów – tych, dla których zrównoważony rozwój to jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów.

W Katowicach właśnie rozpoczęła się konferencja pod sztandarami Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Parę dni temu, na stronie Kongresu, została opublikowana następująca nota, w której opisane zostały założenia dzisiejszego spotkania - "Rozwój gospodarki nieuwzględniający konsekwencji dla środowiska naturalnego jest dzisiaj niemożliwy. Decydują o tym nie tylko liczne regulacje i normy środowiskowe, ale – co ważniejsze – silna presja społeczna na biznes, aby brał odpowiedzialność za stan globalnego ekosystemu.

Przekonanie, że potrzeby obecnego pokolenia nie powinny być zaspokajane kosztem przyszłych pokoleń jest powszechne i stało się istotą doktryny zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój to trwały element systemu prawa międzynarodowego i już z tego tylko względu kształtuje naszą rzeczywistość i perspektywy rozwojowe. Jednocześnie realizacja wielu postulatów tej doktryny wciąż natrafia na opór – materii i technologii, świadomości i wiedzy, doraźnych korzyści politycznych czy krótkowzrocznie widzianego interesu ekonomicznego.

Polska będzie w grudni 2018 r. miejscem szczególnie ważnym z punktu widzenia globalnych wyzwań zrównoważonego rozwoju. W Katowicach odbędzie się bowiem 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14). Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja EEC Green z udziałem polityków, przedsiębiorców, ekspertów i przedstawicieli organizacji. W debacie reprezentowane będą trzy strony zaangażowane w każdy zrównoważony projekt: konsument, biznes i państwo (czy też regulator). Od ich odpowiedzialności, umiejętności współpracy, trafnej oceny sytuacji i perspektyw zależy to, w jakim otoczeniu przyjdzie żyć nam i naszym następcom. Głos wszystkich stron tego dyskursu będzie w szczególny sposób słyszalny w kontekście negocjacji poświęconych globalnym założeniom walki ze zmianami klimatycznymi (COP24).

Konferencja EEC Green poszerzy obszar ważnej międzynarodowej debaty, której sceną będą Katowice, a jednocześnie sprowadzi wiele kwestii na poziom konkretnych rozwiązań, praktycznych scenariuszy i modeli czy żywych przykładów i doświadczeń."

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.