Perspektywy wzrostu poprawiły się najbardziej w przypadku maszyn wykorzystywanych w gospodarstwach hodowlanych i są obecnie najniższe dla sprzętu do trawników, ogrodów i sprzętu komunalnego. Ograniczenia podaży nadal stanowią wyzwanie dla produkcji ciągników i maszyn do zbiorów, podczas gdy producenci w wielu innych segmentach branży wydają się coraz bardziej zdolni do realizacji zamówień.
Jednocześnie oczekiwania dotyczące nadchodzącego napływu zamówień - wskaźnik, który nie jest uwzględniany w ogólnym indeksie klimatu biznesowego i który w ostatnich miesiącach był przeważnie negatywny - uległ dalszej znaczącej poprawie.
Wydaje się zatem, że rynek maszyn rolniczych w Europie jako całość odzyskuje dodatkowy impet. Podział regionalny pokazuje dla prawie każdego kraju wzrost liczby uczestników badania oczekujących wzrostu obrotów w nadchodzących sześciu miesiącach, przy czym duży rynek, jakim jest Francja, znajduje się na szczycie rankingu tych krajów. Obecne zapasy dilerów zarówno nowych i używanych maszyn pozostają niskie w całej Europie i być może nadal są poniżej optymalnego poziomu na niektórych rynkach.