Aktualności

Klimat dla biznesu dalej się poprawia

Data publikacji:

Indeks ogólnego klimatu biznesowego dla branży maszyn rolniczych w Europie ugruntował swój pierwszy znaczący trend wzrostowy od czasu gwałtownych spadków w trakcie wojny Rosji z Ukrainą. W grudniu indeks wzrósł z 23 do 30 punktów (w skali od -100 do +100).

    Klimat dla biznesu dalej się poprawia

Poprawę odnotowano we wszystkich segmentach. Ponadto, oczekiwania dotyczące nadchodzącego napływu zamówień, czyli wskaźnik, który nie jest uwzględniany w ogólnym wskaźniku klimatu biznesowego, a który w ostatnich miesiącach był przeważnie negatywny, teraz również się poprawił.

Wydaje się, że ograniczenia podaży stały się ponownie bardziej dotkliwe „tylko” w produkcji ciągników i maszyn żniwnych, podczas gdy producenci w wielu innych segmentach przemysłu wydają się coraz bardziej zdolni do realizacji zamówień.

Przedstawiciele europejskiego przemysłu z ufnością patrzą na nadchodzący rok. Na pełny rok 2023 uczestnicy badania spodziewają się dla swojej firmy wzrostu obrotów o średnio 5%. Według ankiety, spodziewane utracone obroty z Europy Wschodniej zostaną z nawiązką zrównoważone przez dalszy wzrost w pozostałej części świata, zwłaszcza w Oceanii i Ameryce Południowej, jak również w Ameryce Północnej, Europie Środkowej i Zachodniej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.