Aktualności

Klimat biznesowy wraca do poziomu sprzed COVID-19

Data publikacji:

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury dla sektora maszyn rolniczych w Europie stale się poprawia, zbliżając się do poziomu sprzed COVID-19, który jednak już wcześniej był ujemny. W lipcu br. osiągnął -20 pkt – podała Europejska Federacja Przemysłu Maszyn Rolniczych (CEMA).

Chociaż poprawa w ostatnim miesiącu wynikała głównie z mniej negatywnych oczekiwań na przyszłość, teraz w lipcu znacznie poprawiła się ocena obecnej działalności. Tendencja ta jest spowodowana znacznie mniejszą liczbą negatywnych ocen od uczestników z Francji i Włoch.
Z wyjątkiem maszyn do zbioru plonów, którego oceny są nadal znacznie poniżej średniej, poprawa nastąpiła we wszystkich segmentach, przede wszystkim w przypadku maszyn do hodowli zwierząt, a następnie w segmencie roślin uprawnych. Również w odniesieniu do strony rynkowej oczekiwania uczestników badania poprawiły się w prawie wszystkich krajach europejskich. Kolejne pozytywne sygnały płyną teraz z ważnych rynków Francji i Włoch, gdzie w międzyczasie odnotowywane są duże zamówienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.