Aktualności

Klimat biznesowy osiągnął poziom recesji

Data publikacji:

Indeks ogólnego klimatu biznesowego dla przemysłu maszyn rolniczych w Europie nadal spada, osiągając tym samym ujemny zakres po raz pierwszy od czasu krachu w następstwie Covid-19. W lipcu indeks spadł z 1 pkt. do -7 pkt. (w skali od -100 do +100).

    Klimat biznesowy osiągnął poziom recesji

Podczas gdy sytuacja dotycząca podaży maszyn rolniczych uległa dalszemu złagodzeniu, niepewność dotycząca strony rynkowej nadal rośnie. Bezpośredni klienci producentów - a więc dilerzy maszyn rolniczych, najwyraźniej nie są w stanie przekazać swoich licznych zamówień klientom końcowym, a tym samym przeszli bezpośrednio od niedostatecznej podaży do rekordowo wysokiej nadpodaży. Według badania, zapasy dilerów są obecnie na wielu europejskich rynkach już wyższe niż w 2019 r., który przeszedł do historii z powodu wysokiego poziomu maszyn na stokach firm handlowych.

W związku z tym obecne poziomy zamówień odnotowywane przez producentów są znacznie niższe -dotyczy to zwłaszcza firm z Europy, a przedstawiciele branży jeszcze bardziej obniżyli swoje przyszłe oczekiwania.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.