Nowości

KFMR Krukowiak - Przystępny samojazd

Data publikacji:

W tym roku firma KFMR Krukowiak nie przestaje zaskakiwać - do inwestycji w Brześciu Kujawskim czy przejęcia POM-u Brodnica doszła ciekawa nowość w ofercie producenta. Jest nią opryskiwacz samojezdny Herkules, wyprodukowany na bazie ciągnika, który swoją premierę miał podczas tegorocznego Agro Show w Bednarach.

    samojezdny pojazd krukowiak

Podczas rozmów z klientami na temat samojezdnych opryskiwaczy, często na początku pada pytanie o cenę. O ile 500 tys. zł nie wydaje się dużym problemem dla gospodarstw kilkuset hektarowych, o tyle dla rolników mających np. 100-ha była to raczej bariera „nie do przeskoczenia”. Dlatego szukaliśmy innego rozwiązania dla tej grupy klientów. Postanowiliśmy wykorzystać ciągnik jako bazę pod opryskiwacz. Ma to m.in. związek z dostępnością części zamiennych i możliwościami serwisowania. Ostatecznie wybór padł na firmę McCormick i serię maszyn X50m HC. Podczas Agro Show prezentowaliśmy prototypowy model. Nie ukrywam, że czekamy na odzew rolników, którzy krytycznie spojrzą na maszynę – mówi Tomasz Żywiczka, dyrektor sprzedaży w firmie KFMR Krukowiak.

McHerkules

W nowym Herkulesie standardową kabinę ciągnika osadzono na przedniej osi (odległość między osiami uległa zwiększeniu). W zależności od zamontowanych kół, prześwit roboczy wynosi około 70 cm. Maszyna napędzana jest 4-cylindrowym, wysokoprężnym silnikiem Perkins o mocy 100 KM. Napęd przenoszony jest mechanicznie na wszystkie cztery koła, natomiast skręt wykonywany jest przy użyciu przedniej osi. Opryskiwacz oferuje pojemność 2500 l (planowane są też inne) i szerokość roboczą belki 18 m (w przyszłości maksymalnie do 21 m). Maszyna może być dowolnie konfigurowana, jak każdy opryskiwacz z oferty producenta.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.