[ATR] Aktualności KFMR Krukowiak

KFMR Krukowiak - Pisanie historii

Data publikacji:
zespół krukowiak
ciuchcia ciuf ciuf
garaż z maszynami
model samolotu

Od kilku lat stara hala pierwszej fabryki Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych Krukowiak zyskuje drugie życie. Wszystko za sprawą pasji Janusza Borkowskiego, założyciela i współwłaściciela przedsiębiorstwa, który nie szczędzi sił i środków, aby gromadzić pamiątki z przeszłości - m.in. maszyny i urządzenia rolnicze, samochody i motocykle, przedmioty codziennego użytku, a nawet… lokomotywy i wagony.

Zwiedzenie unikalnego w skali kraju obiektu było tylko jednym z punktów odbywającego się 1 lipca IX Zjazdu Kujawiaków. Oto bowiem uruchomione zostało Kujawskie Muzeum Kolejnictwa (z założoną na te potrzeby stacją kolejową Redecz Krukowy), a także stworzono nowe możliwości ekspozycji wielu cennych eksponatów nierozerwalnie związanych z historią polskiej wsi (Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego). W Muzeum można zobaczyć np. budzące podziw stare maszyny żniwne, ciągniki i maszyny rolnicze, zabytkowe powozy.
Dla kilkuset gości organizatorzy przygotowali również moc innych atrakcji, m.in. pokaz drużyny rycerskiej, występy zespołów folklorystycznych i kabaretu. Uroczystość była także okazją do odsłonięcia pomnika poświęconego bohaterom największej kujawskiej bitwy lotniczej kampanii wrześniowej 1939 r. Całość zwieńczyła biesiada przy ognisku, która trwała do białego rana.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.