[ATR] Nowości

Kemper - Heder 490plus

Data publikacji:

Serię hederów 400 firmy Kemper, obejmującą przystawki z dużymi bębnami do bezrzędowego zbioru kukurydzy i innych roślin łodygowych, uzupełnił topowy, 9-metrowy model 490plus, zaprezentowany oficjalnie po raz pierwszy na listopadowej Agritechnice. Przystawka najlepiej prezentuje swój ogromny potencjał przy zbiorze dużych roślin, o wysokości przekraczającej 3,5 m.

Ponieważ rośliny kukurydzy mogą różnić się wielkością i plonem dość znacznie, przystawki powinny to uwzględniać i zapewniać dokładny i szybki zbiór bez strat również w takich warunkach. Dzięki 6 dużym bębnom nowy heder Kemper 490plus bardzo dobrze poradzi sobie na każdej plantacji.

Uniwersalne zastosowanie

Zbiór Kemperem 490plus przebiega równomiernie i w sposób niezakłócony nawet w przypadku luk w rzędach czy dużej ilości masy zielonej. Ściętą kukurydzę podają dalej wzdłużnie do gardzieli sieczkarni dwa duże bębny zasilające, a odpowiednio powiększony kanał transportowy może przenieść szybko i bezpiecznie maksymalny plon bez zatorów, także w wypadku materiałów wykazujących tendencję do zapychania. Dlatego jedna przystawka Kemper umożliwia zbiór wszystkich roślin łodygowych, dzięki czemu znajduje również zastosowanie w różnych uprawach przeznaczonych na biomasę. Bezproblemowe zasilanie sieczkarni niezależnie od rośliny czy plonu pozwala maksymalnie wykorzystać jej przepustowość i jest szczególnie korzystne przy ekstremalnie krótkich długościach cięcia.

Szybki start

Wielką zaletą ważącej 4,15 t przystawki są jej kompaktowe wymiary w pozycji transportowej oraz bardzo krótki czas przygotowania do pracy. Przy szerokości całkowitej 9,02 m i długości 2,7 m, podwójnie składany heder ma po złożeniu tylko 3 m szerokości i 1,98 m wysokości, a jego przestawienie z pozycji transportowej w roboczą
(i odwrotnie) zajmuje zaledwie 30 sekund. Bezpieczny transport urządzenia zapewnia odstawiany na czas pracy specjalny wózek z zamykanymi po bokach osłonami, światłami pozycyjnymi i odblaskami, wyposażony w przednie koło podporowe. Aby odstawić wózek i rozpocząć koszenie, wystarczy po rozłożeniu i opuszczeniu hedera odjechać sieczkarnią do tyłu.
Kemper 490plus nie wymaga też specjalnej konserwacji, co również pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wszystkie przekładnie są połączone sześciokątnymi wałkami umieszczonymi wewnątrz ramy głównej, a sprzęgła wirników są zintegrowane w skrzyni biegów pracującej w kąpieli olejowej.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.