[ATR] Aktualności

Kemper - Biznes zgniatania ziarna

Data publikacji:

Firma Maschinenfabrik Kemper przejęła prawa dystrybucji gniotowników i rolek do sieczkarni polowych innych marek w Europie, na Bliskim Wschodzie, w krajach b. ZSRR, Azji i Ameryce Południowej. Niemiecka spółka zawarła w tym celu strategiczną umowę z amerykańskim przedsiębiorstwem Scherer. 

Ta umowa pozwala nam rozszerzyć portfolio produktów Kemper do sieczkarni polowych, aby lepiej obsługiwać naszych klientów. Po dogłębnej ocenie globalnego rynku sieczkarni polowych zdecydowaliśmy, że produkty firmy Scherer są najskuteczniejszym sposobem służenia naszym klientom i poszerzenia naszej ogólnej oferty produktowej – powiedział Georg Wigger, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. 

Zgodna współpraca

Firma Scherer jest w USA wiodącym producentem gniotowników i rolek do sieczkarni polowych oraz stacjonarnych młynów zbożowych. – Dla firmy Scherer jest to logiczny krok do wprowadzenia na rynek naszych produktów poza Ameryką Północną przy pełnym wsparciu organizacji Kemper. Cieszymy się, że mamy możliwość współpracy z Kemper w celu wprowadzenia naszych popularnych gniotowników na te rynki – powiedział prezes Bob Scherer. Scherer będzie realizować nowe gniotowniki zgodnie ze specyfikacjami projektowymi Kemper. Wszystkie komponenty są produkowane w wymiarach metrycznych i podlegają ścisłej kontroli jakości. Gniotowniki są sprzedawane w kolorze marki Kemper pod nazwą ProfiCracker.

Wytrzymałe komponenty

ProfiCracker firmy Kemper charakteryzuje się wyjątkowo trwałymi elementami, takimi jak rolki, wały i łożyska. Specjalna powierzchnia walców TwinCut zapewnia perfekcyjną obróbkę ziarna nawet przy dużych długościach cięcia. Łożyska są stale smarowane i chłodzone mgłą olejową oraz mają znacznie dłuższą żywotność. Inną szczególną cechą jest pomiar temperatury na łożyskach, który umożliwia ciągłe monitorowanie funkcji łożyska, a tym samym ostrzega użytkownika o wyższych temperaturach, które wskazują na ewentualną awarię. Dzięki temu możliwe jest planowanie napraw zapobiegawczych, co pozwala uniknąć poważnych uszkodzeń i niepożądanych przestojów w terenie. Opatentowana obudowa procesora z otwieraną ramą umożliwia łatwy dostęp do gniotownika, upraszczając tym samym konserwację. Zgniatacz można szybko otworzyć, dzięki czemu można łatwo wymieniać rolki.
Oprócz nowych urządzeń ProfiCracker firma Kemper dostarcza również rolki zastępcze dla Claas Cracker i Krone Conditioner. – Chcemy spełnić wszystkie wymagania dotyczące doskonałej obróbki zbóż i jednocześnie zagwarantować znacznie dłuższą żywotność. Obecnie prowadzimy rozmowy z innymi producentami sieczkarni polowych na temat możliwej współpracy – tłumaczy Georg Wigger.
Podczas bieżącego sezonu ograniczona liczba sieczkarni polowych zostanie wyposażona w nowe zgniatacze Kemper ProfiCracker. Oficjalna sprzedaż rozpocznie się w 2020 r. Natomiast walce zgniatające do obecnych sieczkarni polowych Claas i Krone będą w ograniczonym zakresie dostępne w sprzedaży na żniwa 2019 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.