[ATR] Technika

Kaweco - Holenderskie przyczepy objętościowe

Data publikacji:

Radium to nazwa grupy przyczep objętościowych konstruowanych przez holenderskie przedsiębiorstwo Kaweco. Ta niewielka grupa urządzeń obejmuje modele ze skrzyniami o pojemności do 52 m3.

Radium to seria przyczep objętościowych produkowanych przez firmę Kaweco. Cała seria obejmuje 4 modele o pojemności skrzyni ładunkowej odpowiednio 38, 42, 47 i 52 m3. Ostatni, największy model Radium 60 został opracowany z myślą o większych producentach, gdzie powierzchnia upraw jest bardzo duża oraz w sytuacjach, gdy dystans, który musi pokonać przyczepa między polem a gospodarstwem jest bardzo duży. Jak twierdzi producent, Radium to pierwsza przyczepa objętościowa ze stożkową budową skrzyni ładunkowej. Tył jest o 6 cm szerszy niż przód. Takie rozwiązanie ma gwarantować płynny i szybki rozładunek bez blokowania materiału. Łańcuchowy przenośnik podłogowy napędzany jest centralnie, a więc moment obrotowy przekazywany jest równomiernie na całej jego szerokości. Warto zaznaczyć, że skrobak, zgarniacz i łańcuchy są w pełni ocynkowane co zapewnia im długą żywotność. W ramach wyposażenia dodatkowego można z przyczepą Radium zakupić walce dozujące, których zadaniem jest optymalna dystrybucja materiałów takich jak kiszonka z kukurydzy czy zielonka. Dzięki zastosowaniu wałków praca jest bardziej precyzyjna. 

Kluczowe zawieszenie

Układ jezdny w modelach Radium 45, 50 i 55 stanowią dwie osie w układzie tandem. Można wybrać między zawieszeniem typu boogie, a osiami z hydraulicznym zawieszeniem. Hydrauliczne wymuszone sterowanie osi to standard. W opcji jest również oś wleczona. Zawieszenie typu boogie gwarantuje wysoki komfort podróżowania na drogach asfaltowych. Zapewnia również dobrą amortyzację podczas jazdy w bardziej wymagającym terenie. Jak zapewnia producent jest to bezobsługowe rozwiązanie. W przyczepie Radium 60 podwozie wyposażone jest w hydropneumatyczne zawieszenie osi. Warto zaznaczyć, że w tym modelu zastosowano trzyosiowy układ jezdny typu tridem. Nie jest tajemnicą, że zawieszenie hydrauliczne zapewnia najlepszą charakterystykę jazdy. System jest trwały i optymalnie dopasowuje się do powierzchni drogi. Zapewnia ono równomierny nacisk na glebę oraz wysoką stabilność podczas jazdy. Atuty tego rozwiązania można odczuć podczas transportu na dłuższych dystansach z dużym obciążeniem oraz w terenie górzystym. Warto dodać, że zawieszenie typu tridem w przyczepach Kaweco Radium dostępne jest z funkcją podnoszenia pierwszej osi. To skutkuje mniejszym zużyciem paliwa oraz mniejszym zużyciem opon. 

Przydatne akcesoria

Przyczepy objętościowe Kaweco Radium są standardowo wyposażone w dyszel zawieszony za pomocą mieszków gumowych. Modele 45, 50 i 55 mogą być również wyposażone w dyszel z zawieszeniem hydraulicznym, co w przypadku Radium 60 jest standardowym rozwiązaniem. Holenderskie prawo wymaga transportowania materiałów pod solidnym przykryciem, szczególnie w przypadku gdy transportuje się poszatkowaną kukurydzę czy zielonkę, które mogą zabrudzić drogę. Przyczepy Kaweco wyposażone są w specjalne uchylne pokrywy, które zabezpieczają materiał przed rozsypaniem. Producent zapewnia, że pokrywy są lekkie i elastyczne dzięki czemu nawet nierówny materiał zostanie skutecznie przykryty. Są otwierane i zamykane hydraulicznie.

bk
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.