Aktualności

Katnex/Granit - Drugi sklep w budowie

Data publikacji:

Sklep partnerski firmy Granit w Grodzisku Wielkopolskim doskonale wpisał się w lokalny krajobraz placówek zajmujących się szeroko pojętym zaopatrzeniem rolnictwa. Mieczysław Kątny, właściciel firmy Katnex, do której należy uruchomiona przed trzema laty placówka, uważa, że taki pomysł na biznes to był przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”.

Kluczem do sukcesu w takim wypadku jest zbudowanie grupy stałych klientów, na których chcemy bazować. Idealnym rozwiązaniem dla nas jest to, że w jednym miejscu możemy zaoferować części zamienne, usługi naprawcze czy też po prostu maszyny do wymiany. Dziś trudno już sobie wyobrazić działanie warsztatu bez zaplecza sklepowo-magazynowego. My takie mamy w postaci dobrze zlokalizowanego sklepu z przestronnym parkingiem, który pozwala nam obsłużyć klientów w promieniu 30-40 km – wyjaśnia Mieczysław Kątny. – Skorzystaliśmy z szansy, jaką daje nam współpraca z Granitem. Niedawno wspominałem wraz z żoną początki sklepu i zgodnie stwierdziliśmy, że samemu byłoby o niebo trudniej. Wykorzystaliśmy szereg sprawdzonych pomysłów i wsparcie koncepcyjne czy szkoleniowe zaoferowane nam przez Granit, które do dnia dzisiejszego jest na wysokim poziomie. A poza tym firma ta swoją marką gwarantuje nam wysoką jakość oferowanych produktów. Jest to zdecydowanie korzystniejsze niż własny sklep z częściami, gdyż daje przede wszystkim możliwość skatalogowania wszystkiego i pracy na 15 opasłych katalogach Granitu. Jest to tym bardziej cenne, że rolnicy, którzy mają starszy sprzęt, nieraz nie wiedzą w ogóle, skąd brać części zamienne – dodaje.

Plusy ze współpracy

Działająca od blisko ćwierćwiecza firma Katnex (zaczynała od sprzedaży ciągników, pras i pługów z „drugiej ręki”) zapewnia podstawowe części zamienne i serwis ogólnousługowy, rozwiązując w ten sposób problem wielu rolników zmuszonych korzystać z usług dilerów maszyn, które, jak wiadomo, do najtańszych nie należą. Sklep w Grodzisku Wielkopolskim ma powierzchnię 280 m² i ma pod tym samym dachem magazyn o powierzchni 500 m², mieszczący ok. 4 tys. podstawowych pozycji asortymentowych. Ułożenie poszczególnych pozycji na regałach zależy rzecz jasna od sezonu. Eksponowany jest taki asortyment  rolniczy i ogrodniczy, który w danym momencie powinien się bardziej rzucać w oczy.
Marka Granit gwarantuje bardzo dobrą logistykę - zapewnia swoim partnerom bardzo dobry dostęp do katalogów (przedsiębiorca chwali zwłaszcza pomocne w codziennej pracy 15 katalogów papierowych), jak i samych części, a dostawy realizowane są w sposób płynny. I nawet jeśli czegoś nie ma „na stanie” w sklepie, nie stanowi to większego problemu - zamówienia do magazynu Granitu w Sadach czy Niemczech złożone do godz. 16 realizowane są już następnego dnia. – W systemie naszego partnera jest zarejestrowanych aż 9 mln pozycji, a 220 tys. w katalogach, które są dla nas dostępne w ciągu 24 h - wszystko po to, aby klient mógł u nas dostać części praktycznie do każdej maszyny. Wszystko to sprawia, że już teraz prowadzimy intensywne prace związane z uruchomieniem w kwietniu 2020 r. kolejnego sklepu partnerskiego Granit - obecnie jesteśmy na etapie pozwoleń i procedur administracyjnych – uchyla rąbka tajemnicy właściciel firmy Katnex.

Gotowi na dilerstwo

Przedsiębiorca myśli również o rozszerzeniu prowadzonej działalności o sprzedaż nowych maszyn rolniczych. – Nie staramy się co prawda o jakieś dilerstwa za wszelką cenę, ale jesteśmy już do tego przygotowani. Cały czas obserwuję ten segment rynku w Europie Zachodniej i widzę, że tam dilerzy działają na rynkach lokalnych. Podobnie powinno być w Polsce, co pozbawiłoby wielu rolników problemów z bieżącą opieką serwisową świadczoną nieraz przez firmy oddalone o kilkaset kilometrów od gospodarstwa – twierdzi Mieczysław Kątny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.