[ATR] Nowości

Kabat Tyre zgodne z trendami

Data publikacji:

Renomowany krajowy producent opon rolniczych, przemysłowych, dętek oraz opon pełnych do wózków widłowych, ochraniaczy, profili gumowych, mieszanek gumowych oraz szeroko pojętych technicznych wyrobów z gumy - firma Kabat, konsekwentnie stawia na wprowadzanie do swojej oferty najnowszych technologii, zgodnie ze światowymi trendami w rozwoju opon rolniczych.

Najnowsze propozycje czołowych globalnych producentów pokazują, że rozwój ogumienia do rolnictwa idzie w kierunku dużych opon radialnych dla traktorów średniej i dużej mocy w technologii VF (very high flexion). Technologia ta została niedawno wprowadzona w oponach radialnych przez największe koncerny światowe takie jak: Michelin, Bridgestone, Continental, Trelleborg, Alliance. Za nimi podążają firmy hinduskie,jak np. BKT. Firma Kabat również przygotowuje się do wdrożenia produkcji opon radialnych.

- Przedsiębiorstwo planuje rozszerzyć ofertę o opony radialne w perspektywie 2-3 lat. Obecnie opony marki Kabat w 95% trafiają do rolnictwa, ale oferta zostanie również wzbogacona w innych segmentach rynku, m.in. w budownictwie – przekonuje Andrzej Kabat, współwłaściciel firmy z Budzynia.

Technologia VF daje możliwość dobrania właściwości trakcyjnych opony w zależności od podłoża poprzez regulację ciśnienia w oponie. Opony VF mogą być użytkowane z bardzo niskim ciśnieniem użytkowym, dzięki czemu na miękkim podłożu zwiększa się powierzchnia kontaktu opony z podłożem. W wyniku takich działań rosną właściwości trakcyjne, ale przy jednoczesnym zmniejszeniu nacisku na glebę. Ciągnik poruszając się na polu, poprzez lepszą trakcję sprawniej wykonuje pracę. Dzięki temu maszyna zużywa mniej paliwa, a przy tym nie niszczy gleby. Taka właściwość może okazać się kluczowa w pracach polowych. Opony tego typu stosowane są również w przyczepach czy rozrzutnikach obornika. Firma Kabat Tyre w czerwcu br. wprowadzi do oferty nowe opony do wózków widłowych. Oprócz opon pełnych New Power, Eco Power, opon pełnych niebrudzących w zakładzie firmy produkowane będą opony New Power Pneumatic. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.