Technika

Kabat Tyre - Na europejskiej scenie

Data publikacji:

Firma Kabat Tyre z Budzynia w Wielkopolsce to jeden z czołowych producentów dętek na świecie, a także coraz bardziej liczący się gracz na rynku opon. Przedsiębiorstwo zwiększa swój potencjał produkcyjny, którego ujście znajduje na wielu rynkach zbytu - celowi temu służy m.in. przygotowywane stoisko podczas targów Agritechnica w Hanowerze.

Firma założona przez Andrzeja Kabata zaczynała jako warsztat naprawy opon i dętek oraz bieżnikowanie opon osobowych. W 1987 r. Tadeusz Kabat założył zakład produkcji wyrobów gumowych i razem sukcesywnie rozwijali kolejne wyroby, produkcję ochraniaczy, a w 1989 r. również dętek - mieszanki gumowe, profile dla budownictwa i stolarki otworowej, maty gumowe, dywaniki samochodowe, wyroby formowe, a od 2014 r. także opony. Wraz ze wzrostem oferty i skali produkcji rozrastał się również zakład, który obecnie zajmuje ponad 5 ha pod dachem, zatrudnia 950 osób i dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym. Kabat ma również własne studio projektowe oraz dział badań i rozwoju, co pozwala szybko reagować na potrzeby rynku. Firma osiąga przychody rzędu 300 mln zł rocznie.
Producent z Budzynia wytwarza dziś 500 indeksów dętek i 80 indeksów opon, a w planach jest szybkie podwojenie asortymentu opon. – W ostatnich latach bardzo istotny dla nas był odkup dwóch znaczących aktywów produkcyjnych od firmy Goodyear - zakładu produkcji opon rolniczych w Dębicy i fabryki opon radialnych we Francji, wraz z całym know-how. Poza tym zakupiliśmy zakład bieżnikowania opon w Bolechowie. Obecnie produkujemy 30 tys. ton wyrobów gumowych, a moce produkcyjne najlepiej ilustrują następujące liczby: 6 mln dętek, 600 tys. opon rolniczych, 30 tys. opon pełnych do „widlaków” czy 15 tys.. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 21/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.