Nowości Ochrona i nawożenie

Joskin - Wozy asenizacyjne Volumetra

Data publikacji:

Firma Joskin podczas targów Euro Tier 2018 w Hanowerze, przedstawiła również ulepszoną wersję cystern na gnojowicę z serii Joskin Volumetra. Gama wozów asenizacyjnych Joskin składa się z 11 modeli o pojemności od 10 tyś. do około 26 tyś. litrów.

    joskin volumetra

Cysterny Joskin występują w wersjach dwu lub trzy osiowych. Układ jezdny w wozach Volumetra to Hydro-Tandem lub Hydro-Tridem. Składa się z czterech lub sześciu siłowników hydraulicznych, umieszczonych po dwa lub po trzy z obu stron ramy. Układy po obu stronach działają niezależnie, co zwiększa stabilność boczną i zapobiega kołysaniu wzdłużnemu. System hydrauliczny w wozach Volumetra łączy w sobie zalety systemu z osiami, które mogą być z łatwością przeciągane nad przeszkodami, i systemu z osiami półniezależnymi. Wozy Volumetra charakteryzują się również zwartą budową o samonośnej konstrukcji rurowej (zintegrowana rama), co gwarantuje niskie położenie środka ciężkości i nadaje maszynie dużą zwrotność, nawet na bardzo szerokich oponach. Wyposażenie wozów obejmuje również pneumatyczne hamulce, wspornik hydrauliczny, automatyczny system sterujący, oświetlenie czy lampę sygnalizacyjną. Najważniejszą z funkcjonalnego punktu widzenia użytkownika częścią wozów jest oczywiście system pompujący i rozlewający gnojowicę.

Funkcjonowalne rozwiązania

Nowością w linii Volumetra jest możliwość wyposażenia wozu w  rotacyjną pompę krzywkową montowaną z boku. Umiejscowienie pompy właśnie tam ułatwia jej czyszczenie i konserwację. W razie potrzeby całą pompę można łatwo zdemontować, a zużyte elementy można łatwo wymienić. Montowane pompy marki Vogelsang charakteryzują się wydajnością od 4000 do 9000 l/min. Pompy krzywkowe mają kompaktowe rozmiary przy stosunkowo dużej wydajności, a dzięki wykorzystaniu zasady zasysania zapewniają maksymalną stabilność i niemal eliminują wszelkie drgania podczas pracy. Ponadto wszystkie są standardowo wyposażone w system automatycznego wyłączania i w uszczelki.
Do zalet przedstawionego rozwiązania należy także krótszy czas napełniania i opróżniania zbiornika cysterny, możliwość pompowania gęstszej zawiesiny niż pompą próżniową, możliwość pompowania z głębokości ponad 3,5 m oraz wyposażenie umożliwiające mieszanie. Wysoka wydajność pompy umożliwia rozprowadzanie gnojowicy szerokimi wysięgnikami, takimi jak wysięgniki liniowe z płozami lub bez. W 2017 r. wozy serii Volumetra otrzymały nagrodę w kategorii „maszyna roku” na targach SIMA w Paryżu, przyznawaną przez międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.