[ATR] Nowości Joskin

Joskin - Ulepszony Ferti-Space 2

Data publikacji:
joskin ferti-space 2
joskin ferti-space 2
joskin ferti-space 2

Przeznaczone do intensywnej eksploatacji, gruntownie zmodernizowane rozrzutniki obornika Ferti-Space 2 firmy Joskin różni od przednich wersji szereg ulepszeń. Zmiany zwiększające głównie bezawaryjność i trwałość maszyn oraz ułatwiające jej pracę wprowadzono w skrzyni ładunkowej, przekładniach i układzie jezdnym.

W ofercie jest 7 modeli o ładowności od 14 do 26 t (na polu) i pojemności skrzyni od 12,3 do 20,5 m³ (do zasuwy gilotynowej), mieszczącej od 15,5 do około 26 m³ (od 17 do 27,8 m³ do adaptera). Demontując adapter rozrzutniki można łatwo przebudować w przyczepę objętościową. W tej wersji przydatne są nadstawki do zielonki oraz opcja dwubiegowego przenośnika podłogowego.
Skrzynia odmieniona
Skorupowa skrzynia rozrzutników ze stali HLE ma bardziej wytrzymałą podłogę o grubości 4 mm, która obecnie jest spawana. Poza tym lekko pochylona w poprzedniej wersji zasuwa gilotynowa jest teraz ustawiona pionowo i bardziej szczelna w pozycji zamkniętej, dzięki usunięciu prowadnic pod skrzynią. Wyeliminowanie wzmocnień ramy sprawiło, że nowe rozrzutniki są lżejsze i mają środek ciężkości obniżony o 150 mm. Układ jezdny typu hydro-tandem lub hydro-tridem jest przykręcany, dzięki czemu można zmieniać jego położenie, zapewniając optymalne rozłożenie nacisków na osie i zaczep.

W podłodze skrzyni zainstalowano specjalne płaskie profile, po których przesuwają się wykonane z ceowników wymienne listwy podwójnego przenośnika łańcuchowego, co znacznie ogranicza niszczenie podłogi. Zastosowane na torze powrotu łańcuchów wykładziny z nylonu zmniejszają tarcie łańcuchów, które dzięki temu przesuwają się płynniej i ciszej.

Do 190 mm zwiększono średnicę zębatek napędowych, co zapewniło lepsze dopasowanie do nich łańcuchów przenośnika. Powiększono również przestrzeń wokół napinaczy, aby nie przeciążać ich obornikiem, co umożliwiło też lepsze przyleganie łańcuchów do żeliwnych kół łańcuchowych napinaczy o średnicy 135 mm. Dzięki zmniejszeniu odległości między przenośnikiem a adapterem, uzyskano także bardziej równomierny rozrzut.
Bezpieczna praca
W nowych maszynach główny wał napędowy z wytrzymałej stali ma średnicę 45 mm, a skuteczne zabezpieczenia minimalizują ryzyko trwałego uszkodzenia przekładni (w adapterze pionowym przekładnię chronią łączniki z tworzywa, a w adapterze poziomym z wałkami Kardana - zabezpieczenie krzywkowe). Poza tym przewody hydrauliczne przebiegające pod maszyną zgrupowano razem i zamocowano centralnie, co ograniczyło gromadzenie się i zaleganie obornika pod skrzynią.
Tak jak dotychczas, maszyny mogą być wyposażone w adapter pionowy (szerokość robocza 8-16 m) z dwoma bębnami ślimakowymi o dużej średnicy lub w adapter z poziomymi wałami i talerzami, zapewniający równomierny rozrzut na dużej szerokości nawet niewielkich ilości różnych materiałów organicznych oraz wapna. Funkcje elektrohydrauliczne rozrzutników Ferti-Space 2 kontroluje i obsługuje się za pomocą sterownika Ferti-Control 4000 lub terminala ISOBUS. Dostępny w opcji przepływ proporcjonalny do prędkości jazdy i system dynamicznego ważenia zapewniają dużą precyzję aplikacji.
SS
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.