Nowości

Joskin - nowe rampy

Data publikacji:

Rodzinę ramp rozlewających firmy Joskin uzupełnił nowy model Pendislide Pro, zapewniający dokładne kopiowanie terenu i równomierne dozowanie gnojowicy. Umieszczone na końcach węży płozy z trwałego ertalonu żłobią niewielkie rowki, w które wprowadzany jest nawóz, co minimalizuje zanieczyszczenie roślin i uciążliwość zabiegu dla środowiska, a także gwarantuje aplikację gnojowicy bliżej korzeni.

    rampa joskinrampa joskinrampa joskin

Rampy Pendislide Pro dostępne są w 4 wersjach - 12-; 13,5-; 15- i 18-metrowej, z wężami w rozstawie co 25 cm. Konstrukcja stalowa ramp jest całkowicie ocynkowana, a rama główna wykonana z profili produkowanych w firmie Joskin przy użyciu pomocą najnowocześniejszych technologii. W rampach stosowane są również wzmocnione przeguby, wyjątkowo odporne na zużycie, co gwarantuje ich dużą żywotność przy ograniczonych potrzebach konserwacyjnych.

Przemyślana budowa

W beczkowozach z kołami o średnicy mniejszej lub równiej 1675 mm nowa rampa nie wymaga tradycyjnego 4-punktowego układu zawieszenia. Zastosowany system oparty na 4 siłownikach hydraulicznych służy do pozbawionego wstrząsów (siłowniki z amortyzacją) składania i rozkładania rampy oraz jej unoszenia, a także do jednoczesnego obracania końcami węży rozlewających do góry, co zapobiega kapaniu podczas transportu (Twist system). Dzięki takiej budowie niewielki jest też zwis tylny oraz możliwe jest również nawożenie za pomocą zwykłego rozlewacza (przy podniesionej rampie) bez potrzeby demontowania rampy. Końce rampy (80 cm) w wypadku napotkania przeszkody lub zderzenia z nierównym gruntem uchylają się, co zapobiega ich uszkodzeniom.
Podczas manewrowania, gdy rampa jest obrócona, 4 siłowniki zapewniają również efekt wahadła, umożliwiając swobodne ruchy rampy, co chroni ją na nierównym terenie. Zawory zwrotne zamocowane na siłownikach hydraulicznych umożliwiają przechowywanie rampy na podstawach w pozycji złożonej. Podstawy są zintegrowane z rampą, co ułatwia jej odstawienie.

Płozy kopiują

Podczas rozprowadzania gnojowicy umieszczone po każdej stronie dwa koła ze skrobakami zapewniają dokładne kopiowanie przez rampę nierówności. Płozy pozostają w stałym kontakcie z gruntem, a ich nachylenie pod kątem 45° umożliwia zagłębienie się do 250 mm poniżej poziomu gruntu. Nacisk redlic płozowych wynosi zwykle 7 do 9 kG, a wyższe lub niższe wartości mogą być ustawiane dzięki kołom kopiującym.
Rury doprowadzające gnojowicę są utrzymywane w prawidłowej pozycji i odstępach przez stalowe listwy bez ostrych krawędzi, przymocowane do dolnej belki rampy, natomiast płozy są przytwierdzone do rur za pomocą solidnych uchwytów. Standardowe płozy wykonane z ertalonu (tworzywo poliamidowe) można zastąpić opcjonalnymi płozami odlewanymi ze stali.
W standardzie są dwa ręczne zawory regulacyjne, w opcji sterowane hydraulicznie, z nastawianym ogranicznikiem, umożliwiające łatwą regulację przepływu gnojowicy względnie pracę tylko połową rampy. Od szerokości 15 m oba końce rampy (1,5 m) mogą być podwójnie składane hydraulicznie, co pozwala zredukować szerokość roboczą. Dwa pionowe rozdrabniacze Scalper zapewniają niezakłóconą dystrybucję także zanieczyszczonej gnojowicy

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.