Technika

Joskin - Najmniejszy rozrzutnik

Data publikacji:

Mając na uwadze potrzeby licznego grona rolników posiadających mniejsze gospodarstwa, firma Joskin postanowiła uzupełnić asortyment rozrzutników o kolejny kompaktowy model z serii Siroko, obejmującej dotychczas maszyny o ładowności od 9 do 13 t i maksymalnej pojemności nasypowej skrzyni od 9,4 do prawie 14,2 m³. W najnowszym rozrzutniku S4008/8V ładowność zmniejszono do 8 t, a pojemność nasypową do 8,1 m³, przy zachowaniu wszystkich pozostałych zalet wyróżniających większe maszyny z rodziny Siroko.

    rozrzutnik joskin

Nowy rozrzutnik opracowano na bazie najmniejszego dotychczas modelu S4010/9V, z którego wykorzystano ten sam zespół jezdny na pojedynczej osi ADR 100x2000-10S o przekroju kwadratowym (100 mm) oraz skorupową skrzynię ładunkową, łączoną spawami ciągłymi, wykonaną z plastycznej stali HLE 550, zwieńczoną górną prostokątną listwą zabezpieczającą. Długość skrzyni (4,15 m, bez adaptera) i szerokość (1,45 m) pozostawiono w zasadzie bez zmian, o 24 cm obniżono natomiast burty, przez co uzyskano wysokość podstawową 0,85 m i pojemność geometryczną skrzyni 5,3 m³ (bez drzwi), a nasypową – 8,1 m³ (z „czubem”).
            Pionowy dwubębnowy adapter o wysokości 1,5 m i szerokości roboczej 7-10 m pozostał również ten sam, co w większej maszynie. Jego bębny o średnicy całkowitej 820 mm (oś bębna 140 mm), wykonujące 423 obr./min (przy 1000 obr./min WOM), zapewniają dobre rozdrobnienie i jakość rozrzutu właściwą... / typową dla całej serii. Wyposażono je w gięte zwoje uzbrojone w wymienne noże wykonane ze stali Hardox 450 oraz w dolne tarcze bazowe z uchylnymi łopatkami-bijakami, ustawiającymi się w pozycji roboczej dzięki sile odśrodkowej.

Dobre wyposażenie

Najnowszy, obecnie najmniejszy rozrzutnik Joskin produkowany jest tak samo starannie i według tych samych standardów jakości jak większe maszyny. Podobnie jak pozostałe rozrzutniki z serii Siroko oferuje również dobre wyposażenie seryjne oraz opcjonalne. Fabrycznie Siroko S4008/8V ma m.in. całkowicie ocynkowaną skrzynię, przedni spawany spoiler skrzyni z okratowanym wziernikiem, drabinkę zewnętrzną, demontowalny adapter, przenośnik podłogowy na dwóch łańcuchach z ogniwami o grubości 14 mm, o najwyższej w tym segmencie wytrzymałości (obciążenie zrywające 80 kN), sterowanie kierunkiem ruchu i przesuwem przenośnika za pomocą regulatora przepływu, zawieszenie dyszla z resorami parabolicznymi, przykręcane oko zaczepu (średnica 50 mm), hydrauliczną podporę boczną (dwukierunkowa), koła z bieżnikowanym ogumieniem 400R22.5, hamulce hydrauliczne, wbudowane oświetlenie drogowe, wałek przegubowo-teleskopowy Walterscheid z zabezpieczeniem. Wśród dostępnych opcji jest m.in.  szczelna, hydrauliczna zasuwa gilotynowa, aluminiowe lub drewniane nadstawy o wysokości 25 cm, wykonana z PCV osłona górnej listwy zabezpieczającej skrzynię.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.