[ATR] Nowości Joskin

Joskin Hydro-Vacuum nowa seria wozów

Data publikacji:
joskin hydro-vacuum

Hydro-Vacuum, to nazwa nowej serii wozów do prac czyszczących opracowanych przez specjalistów Joskin. Konstrukcja maszyny została oparta na dobrze znanym wozie asenizacyjnym Modulo2.

Nowa seria wozów czyszczących firmy Joskin obejmuje 4 nowe modele, które przeznaczone są m.in. do opróżniania szamb. Gama wozów Hydro-Vacuum została opracowana w oparciu o budowę wozu asenizacyjnego Modulo2. Głównym elementem jest w tym przypadku ocynkowany z obu stron zbiornik osadzony na przyspawanej kołysce. W przedniej części zamontowany jest resorowany poprzecznie dyszel.
Zbiornik we wszystkich modelach został podzielony na dwie części. W pierwszej komorze gromadzona jest woda do czyszczenia, natomiast nieczystości składowane są w drugiej, znacznie większej części. Taka konstrukcja umożliwia udrożnianie i czyszczenie kanalizacji czy drenażu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Funkcję czyszczącą zapewnia komora na wodę o pojemności 1500 lub 2000 l połączona z lancą czyszczącą z wężem o długości 10 m. Za wtryskiwanie wody odpowiada wysokociśnieniowa pompa krzywkowa o wydajności 70 l/min przy 120 barach. W opcji dostępna jest pompa o większej wydajności (90 l/min przy 120 barach). Pompa wysokociśnieniowa ma napęd hydrauliczny, który realizowany jest z układu ciągnika.
Komora na nieczystości jest znacznie większa. W zależności od modelu jej pojemność może wynosić 6900 l, 8500 l lub 12000 l. Materiał zasysany jest do wewnątrz dzięki trzyłopatkowej pompie próżniowej DL 150, która zapewnia wydajność na poziomie 15 000 l/min. Napęd pompy odbywa się z WOM ciągnika. Warto zaznaczyć, że może ona pracować w trybie ciągłym przez dłuższy czas.
Jak nietrudno się domyślić, w przypadku firmy Joskin, lista wyposażenia dodatkowego jest dość długa. Obejmuje ona między innymi oś nadążną, oś skrętną wymuszającą, hamulce pneumatyczne, dźwiękowy sygnał poziomu wody w zbiorniku ciśnieniowym czy choćby schowek w formie skrzyni.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.