Nowości

John Deere - Wydajny kwartet

Data publikacji:

Zbiór zielonek z dużą wydajnością nie musi oznaczać rezygnacji z wysokiej jakości paszy. Potwierdzają to samojezdne sieczkarnie John Deere z nowej serii 9000, zapewniające przepustowość do 400 t/h, a jednocześnie optymalne przetwarzanie zielonki i ziarna kukurydzy niezależnie od długości cięcia.

Seria 9000 obejmuje 4 modele o mocy 626, 770, 870 i 970 KM, zapewniające w porównaniu z serią 8000 wzrost wydajności o 10%, przy jednoczesnym 10-procentowym zmniejszeniu zużycia paliwa. Nowe maszyny gwarantują też większą o 10% skuteczność zgniatania ziarna. Znakomite wyniki zostały zweryfikowane przez liczne testy polowe, wykonane także przez niezależne renomowane instytuty badawcze.

Większy przepływ, lepsze zgniatanie

Model 9600 napędza 6-cylindrowy silnik John Deere PS, a większe sieczkarnie 9700, 9800 i 9900 - 12-cylindrowy Liebherr, który nawet poniżej 1400 obr./min oferuje wysoki moment i łatwo radzi sobie ze wzrostem obciążenia. Silniki o dobrej charakterystyce, automatyczna przekładnia ProDrive oraz podzespoły robocze o efektywności zoptymalizowanej pod kątem niskich obrotów silnika stanowią podstawę nowej koncepcji HarvestMotion, która zapewnia znacznie większą przepustowość, a jednocześnie najniższe w branży zużycia paliwa. Do ogromnej przepustowości dostosowano szerokość kanału przepływu masy (850 mm), a także podzespoły odpowiedzialne za jakość cięcia i wydajność rozdrabniania, w tym sprawdzony bęben tnący DuraDrum o szerokości 850 i średnicy 670 mm, napędzany przez 6, 8 lub 9 pasów, wyposażony w 40, 48, 56 lub 64 noże.
W serii 9000 nowością jest zgniatacz ziarna XStream KP, opracowany wspólnie z doświadczoną firmą Scherer - liderem technologii zgniatania ziarna. Nowy zgniatacz ma walce o dużej średnicy (250 mm) i mocno zróżnicowanej prędkości obrotowej (o 50%), co zapewnia większą o 10% wydajność zgniatania. W zgniataczu XStream KP można wybrać walce o profilu piły lub w nowej wersji XCut, ze spiralnymi rowkami na całej powierzchni. Oba rodzaje walców są również dostępne ze sprawdzoną, bardzo trwałą powłoką Dura Line. Inną zaletą jest wbudowany system monitorowania temperatury łożysk. Sieczkarnie 9600, 9700 i 9800 oferowane są też ze znanym zgniataczem Premium KP, z walcami w formie piły. Tak jak w serii 8000, zgniatacz ziarna można wymontować w 5 minut, co pozwala szybko przygotować maszynę do zbioru kukurydzy lub trawy.

Gotowe na precyzję

W sieczkarniach 9000 dostępna jest oczywiście pełna gama rozwiązań z zakresu rolnictwa precyzyjnego AMS firmy John Deere. Wśród nich jest m.in. nowy czujnik HarvestLab 3000 NIR, umożliwiający pomiar w czasie rzeczywistym parametrów zbieranych upraw, w tym wilgotności i zawartości składników pokarmowych, także w odniesieniu do map. Dotychczasowy, wciąż oferowany, czujnik HarvestLab 3000 (bez NIR) umożliwia automatyczne ustawianie długości cięcia za pomocą funkcji AutoLOC oraz dozowanie dodatków kiszonkarskich w trakcie zbioru. Może też służyć do analizy składu kiszonki z pryzmy oraz gnojowicy podczas nawożenia. W ofercie jest też układ automatycznej kontroli załadunku (AFC) zbieranego materiału na przyczepę, a listę narzędzi AMS dopełniają systemy automatycznego prowadzenia - AutoTrac (według GPS) oraz RowSense (wzdłuż rzędu kukurydzy), a także internetowe centrum operacyjne MyJohnDeere, umożliwiające zarządzanie flotą oraz danymi dotyczącymi maszyn i zbiorów.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.