Aktualności

John Deere/Rol-Brat - Pierwszy nad Wisłą

Data publikacji:

Premierowa edycja targów Open Farm stała m.in. pod znakiem uroczystego przekazania kluczyków do pierwszego ciągnika z nowej serii John Deere 5R - a konkretnie modelu 5090R, zamówionego w naszym kraju.

    Mariusz Jakubiak Wiesław Załęski

Na stoisku firmy Rol-Brat odebrał je Mariusz Jakubiak, z miejscowości Andrzejewo w woj. mazowieckim.
Symboliczne kluczyki do pierwszego egzemplarza ciągnika serii 5R w Polsce (na którego przyjdzie rolnikowi jeszcze nieco poczekać) wręczył Mariuszowi Jakubiakowi Wiesław Załęski, prezes spółki Rol-Brat, z którą rolnik od wielu lat współpracuje. Posiadacz nowego John Deere'a jest właścicielem gospodarstwa o powierzchni ok. 100 ha, specjalizującego się w produkcji zwierzęcej (180 sztuk bydła, w tym 80 krów mlecznych). Nowy model 5090R to trzeci ciągnik marki John Deere w gospodarstwie w Andrzejewie - przewidziany jest do współpracy z wozem paszowym, opryskiwaczem i maszynami uprawowymi.

5090R w skrócie

Ciągniki 5090R to najmniejszy model w nowej serii 5R, napędzany 4-cylindrowym, 4,5-litrowym silnikiem John Deere PWX o mocy 90 KM (w czasie transportu dodatkowa moc 10 KM - system TPM), spełniającym normę Stage IIIB, dzięki układowi zawracania spalin do komór spalania EGR i filtrowi cząstek stałych DPF (bez SGR). Do wyboru są przekładnie: ręczna CommandQuad, oferująca po 16 biegów do przodu i do tyłu (4 zakresy i 4 półbiegi zmieniane manualnie lub automatycznie), Command8, z liczbą przełożeń 32/16 (przód/tył) i 8 biegami przełączanymi pod obciążeniem, z możliwością ich automatycznej zmiany (funkcja AutoClutch pozwalająca zatrzymać ciągnik poprzez naciśnięcie tylko pedału hamulca). W układzie hydraulicznym znajdują się 2 pompy o łącznym wydatku 96 lub 117 l/min. Z tyłu ciągnika dostępnych jest 8 szybkozłączy. Udźwig tylnego TUZ wynosi 4,7 t (standard, opcja - 5,3 t).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.