[ATR] Aktualności John DeereKombajny zbożowe

John Deere/Polboto - Kombajn w pełni zautomatyzowany

Data publikacji:
john deere
john deere praca na polu
john deere zautomatyzowany kombajn
ciągnik john deere

Letnie miesiące firma John Deere wykorzystuje do prezentacji w ramach Demo Tour kolejnej palety nowości, spośród których na pierwszy plan wybija się w pełni zautomatyzowany kombajn S780i. Nowościom z logiem „jelonka” redakcja atr express przyglądała się 9 sierpnia, podczas pokazu zorganizowanego przez dolnośląskiego dilera John Deere`a - firmę Polboto.

Na sezon 2018 John Deere przygotował cztery nowe modele z serii S700 – S760, S770, S780 i S790 – oferujące rolnikom znacznie lepsze rozwiązania w dziedzinie inteligentnych technologii czy zarządzania danymi, a także wyższy poziom komfortu dla operatorów. Oprócz sprawdzonych w praktyce rozwiązań, znanych już z maszyn serii S600, w nowych kombajnach serii S700 zastosowano najnowsze technologie z dziedziny automatyzacji zbiorów - maszyny są bardziej inteligentne dzięki automatycznej regulacji i kalibracji wielu parametrów. Ponadto John Deere zwiększył wytrzymałość i sprawność zespołów żniwnych, co pozwala na zwiększenie wydajności. Jest to również zasługa systemu Interaktywnej Regulacji Kombajnu ICA2 nowej generacji, dzięki któremu udało się zoptymalizować ustawienia maszyny, takie jak prędkość jazdy do przodu, jakość i straty ziarna czy jakość ziarna w zbiorniku. ICA2 umożliwia teraz ich automatyczną regulację, co pozwala utrzymać ustawioną wydajność na stałym poziomie. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Getyndze w Niemczech, system ICA może zwiększyć wydajność kombajnu średnio o 20%.

Wysoki komfort

Nowe kombajny z serii 700 wyróżniają się również znacznie większym poziomem komfortu w kabinie, wyposażonej w nowy dżojstik CommandPRO (7 przycisków z możliwością indywidualnego przypisania najczęściej używanych funkcji), a także charakteryzującą się intuicyjną kolorystyką i podświetleniem. Kabina wyposażona jest również w nowy wyświetlacz GSD 4600 o prostej obsłudze, który działa podobnie jak ekrany dotykowe w urządzeniach przenośnych, oferując dodatkowo unikalną funkcję przechodzenia z jednej strony na następną przez przesunięcie palcem po ekranie. Warto przy tym dodać, iż operator może zmienić układ wyświetlanych elementów wedle własnego upodobania lub dostosować go do panujących warunków i wykonywanej pracy.

Nowe hedery

Firma John Deere wprowadziła również nowe zespoły żniwne z serii 700PF Premium Flow o szerokości od 6,7 do 9,1 m. Wyposażone są one w wysoko wydajne przenośniki ślimakowe o średnicy 760 mm, zdolne do podawania większej ilości materiału. W przenośnikowym zespole żniwnym 700D wprowadzono także szereg modyfikacji – jak np. ślimaki o większej średnicy, bardziej wytrzymałe sprzęgła poślizgowe i nowe uszczelnienie – dzięki którym nadaje się on do zbioru rzepaku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.