Nowości Kombajny, prasy i sieczkarnie

John Deere: nowości w kombajnach

Data publikacji:

John Deere ogłosił szereg aktualizacji dotyczących kombajnów na sezon 2020 ze szczególnym uwzględnieniem zwiększonej wydajności, automatyzacji i łatwiejszej obsługi.

Seria S: płynność, dokładność i wydajność

W kombajnach serii S układ automatycznej regulacji prędkości jazdy HarvestSmart został zoptymalizowany i zintegrowany z układem interaktywnej regulacji kombajnu ICA2 (Interactive Combine Adjustment). Co to oznacza w praktyce dla operatora?

W sytuacjach, w których układ ICA2 nie będzie w stanie uzyskać wymaganej próbki ziarna ze względu na: wysoki poziom plew lub uszkodzonego ziarna, bądź przekroczenie ustalonego wskaźnika strat, układ ICA2 automatycznie dostosowuje układ HarvestSmart i prędkość kombajnu, tak jak zrobiłby to operator. Jednocześnie obciążenie silnika jest utrzymywane na wymaganym poziomie, co zapewnia maksymalną wydajność zbioru – zaznacza Mateusz Janicki z John Deere Polska.

Producent kombajnu zagwarantuje klientom serii S700 ilość uszkodzonych ziaren na poziomie poniżej 1% podczas zbioru pszenicy w 2020 roku. - Jeśli ten wskaźnik będzie wyższy, klient otrzyma rekompensatę za te straty w wysokości równej cenie za tonę utraconego zboża. To wręcz niespotykany w branży program – zapewnia Bartosz Białas.

Kolejny krok w kierunku automatyzacji

Wiatr boczny może mieć ogromny wpływ na rozmieszczenie resztek pożniwnych, dlatego w maszynach serii S700 z 2020 r. będzie możliwa automatyczna regulacja kąta rozrzutu. Nowy system AutoSwap wykrywa kierunek jazdy kombajnu przy użyciu technologii GPS i automatycznie odwraca kierunek rozrzutu, gdy kombajn zawraca.

Poprawa jakości rozdrabniania jest również możliwa dzięki zdalnej regulacji wysunięcia przeciwnoży. Operator może łatwo ocenić jakość cięcia z kabiny, sprawdzając obraz z kamery cofania kombajnu i ustawiając pozycję przeciwnoży z fotela.

Automatyczne wykrywanie danych dotyczących uprawy

Wprowadzony wcześniej automatyczny czujnik plonu ActiveYield wyeliminował potrzebę ręcznej kalibracji plonu oraz uwolnił operatora od stresu i czasu oczekiwania na wyniki, zwiększając jednocześnie ich dokładność.

Od 2020 roku ten system zostanie uzupełniony o jeszcze dokładniejszy czujnik wilgotności, co umożliwi to uzyskanie znacznej poprawy gromadzenia danych, szczególnie w przypadku niskiej i wysokiej wilgotności ziarna.

Bezpłatna łączność przez pięć lat

Kombajn pełni istotną rolę związaną ze zbieraniem danych z operacji na polu. Aby umożliwić transmisję bezprzewodową, firma John Deere będzie oferować aktywację funkcji bezprzewodowej transmisji danych oraz zdalnego dostępu do wyświetlacza bezpłatnie przez okres pięciu lat. Pozwoli to wymieniać dane między dowolnymi komputerami przenośnymi i smartfonami oraz biurem gospodarstwa rolnego za pośrednictwem usługi JDLink Connect. Dodatkowo zwiększono zgodność między otwartą platformą portalu internetowego MyJohnDeere.com a innymi systemami, a od przyszłego roku możliwe będzie przenoszenie danych w formacie XML zgodnym ze standardem ISO.

Nowy wyświetlacz w kombajnach serii W i T

Kombajny serii W i T zostaną wyposażone w nowy wyświetlacz Greenstar 4640 czwartej generacji. Podczas gdy regulacja wszystkich ustawień kombajnu nadal będzie odbywać się za pomocą wyświetlacza na podłokietniku, wszystkimi innymi funkcjami można sterować przy użyciu wyświetlacza 4640. Obejmują one prowadzenie, dokumentację, transmisję danych i automatyczne kierowanie systemem MachineSync, czyli ciągnikiem i przyczepą jadącymi obok kombajnu. Uniwersalny wyświetlacz 4640 jest zdejmowany i umożliwia obsługę innych funkcji.

Nowe zespoły żniwne

Firma John Deere wprowadzi również na rynek nowy przyrząd żniwny 700X o regulowanej długości wysunięcia stołu. Dzięki temu w urządzeniu zachowano stół o długości 1200 mm w celu zapewnienia maksymalnej wydajności zbioru i minimalnej utraty nasion rzepaku przy jeszcze lepszym przepływie uprawy.

Przyrządy żniwne 700X będą również wyposażone w nowy niskoprofilowy układ podawania, aby zagwarantować jeszcze płynniejsze podawanie do przenośnika ślimakowego, szczególnie w przypadku krótkich upraw, takich jak jęczmień jary.

Podbieracz pokosów

Aby umożliwić podbieranie pokosów przy najniższym możliwym poziomie strat, John Deere wprowadzi nowy podbieracz 615P. Ma on szerokość roboczą 4,5 m i jest wyposażony w unikatowe koła podporowe z amortyzacją pneumatyczną. W celu zminimalizowania strat uprawa jest delikatnie podbierana przez zęby, zanim zostanie przeniesiona na poziomy pas.

Specjalną cechą tego systemu jest płynne podawanie, niemal pozbawione wibracji, w celu wyeliminowania strat związanych z rozbijaniem ziarna. Uprawa jest następnie ugniatana przez osłonę przednią sterowaną przy użyciu siłowników hydraulicznych dwustronnego działania, aby zapewnić optymalne podawanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.