Aktualności

John Deere - Gdy popyt rośnie

Data publikacji:

Rynki maszyn rolniczych i budowlanych w dalszym ciągu się stabilizują - twierdzenie to udowadniają również wyniki osiągane przez firmę John Deere. Wprawdzie koncern w pierwszym kwartale nowego roku obrotowego osiągnął stratę w wysokości 535 mln dolarów, jednak jest to „zasługa” przeprowadzonej w USA reformy podatkowej - bez tego zysk netto w I kwartale wyniósłby 430 mln USD.

Przychody globalne ze sprzedaży maszyn wzrosły do 5,97 mld USD. – Sprzedaż w kwartale wzrosła, ale „wąskie gardła” przy dostawach maszyn skutkują opóźnieniami. Stosownie do lepszych warunków rynkowych dostosowaliśmy naszą prognozę dotyczącą obrotów i zysku. Jesteśmy pewni, że będziemy mogli zaspokoić popyt naszych klientów w ciągu roku – skomentował Samuel R. Allen, dyrektor generalny i prezes zarządu Deere & Company.

Duży plus na koniec roku

Obroty w zakresie sprzedaży maszyn w I kwartale zwiększyły się o 27% - przejęcie w grudniu 2017 r. Wirtgen Group przyczyniło się do tego w 5%. Obroty w tym zakresie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wzrosły o 24%, a na pozostałych rynkach zbytu - o 33%.
Jeśli chodzi o cały rok 2018, koncern spodziewa się o 29% wyższych obrotów ze sprzedaży maszyn. W ciągu roku obrotowego przychody koncernu John Deere w zakresie maszyn rolniczych i sprzętu do pielęgnacji trawników zwiększą się przypuszczalnie o 15%. Obroty tego segmentu działalności w USA i Kanadzie będą w 2018 r. o około 10% wyższe - ze względu na rosnący popyt na duże maszyny. Na rynkach UE28 obroty branży zwiększą się w br. o około 5%, na co powinny wpłynąć m.in. lepsze warunki ekonomiczne w sektorze hodowli zwierząt.
Światowe obroty koncernu John Deere w zakresie maszyn budowlanych i leśnych wzrosną w 2018 r. o około 80% - perspektywa ta odzwierciedla ożywienie w zakresie amerykańskiego budownictwa mieszkaniowego. Jednocześnie sektor ropy naftowej i gazu inwestuje mocniej i gospodarka odnotowuje wzrosty na całym świecie. Światowa sprzedaż maszyn leśnych powinna być wyższa nawet o 5%, na co - jak informuje koncern - wpływ będzie mieć wyższy na całym świecie popyt (szczególnie w Ameryce Północnej).

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.