[ATR] Aktualności John Deere

John Deere - demo tour z belką karbonową

Data publikacji:
ciągnik na polu
system rolniczy
kombajn w zbożu
silnik maszyny john deere
john deere belka

Zakończyły się pokazy opryskiwacza samojezdnego John Deere R4050i PowrSpray z belką opryskową wykonaną w całości z włókna węglowego - odbyły się w 11 lokalizacjach w całym kraju - m.in. na podmokłych polach na Żuławach, świeżo zaoranym polu w Kujawsko-Pomorskiem czy przy znaczących pochyleniach terenu na Mazurach.

Skierowany głównie do dużych przedsiębiorstw rolniczych opryskiwacz charakteryzuje się nie tylko unikalną belką (umożliwiającą oprysk z prędkością do 30 km/h i pozwalającej na lepsze kopiowanie terenu) ale także wysoką wydajnością operacji napełnienia (5 tys. l w ciągu ok. 5 minut) i płukania dzięki układowi PowrSpray z okazałymi pompami odśrodkowymi. Większy zbiornik opryskiwacza zwiększył wydajność wykonywania oprysku o 25% bez dodatkowej masy, która powodowałaby ugniatanie gleby.

W efekcie, podczas pokazów opryskiwacz przepompował i zużył w trakcie oprysku 73,7 tys. l cieczy, dzięki pompie o wydatku 1200 l/min w łącznym czasie niespełna 74 minut. W sumie maszyna opryskała 491 ha ze średnią prędkością 18 km/h. Przy średniej dawce 150 l/ha model R4050i z pełnym zbiornikiem opryskał 33 ha w niespełna 31 minut. Uwzględniając czas napełniania opryskiwacza i dojazd na pole końcowe, wydajność maszyny była na poziomie około 38,5 ha/h.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.