[ATR] Aktualności Kombajny zbożowe

Jeszcze większa automatyzacja przy zbiorze zbóż

Data publikacji:
Jeszcze większa automatyzacja przy zbiorze zbóż

Podczas odwołanej ostatecznie tegorocznej edycji targów Agritechnika, producenci techniki zbioru zbóż chcieli zaprezentować przede wszystkim nowości w obszarze zastosowań automatyki i IT. W celu wykorzystania limitu ekonomicznej i technologicznej wydajności kombajnów wprowadza się na rynek kolejne rozwiązania do kalibracji czujników strat ziarna.

W centrum zainteresowania znajdują się przede wszystkim linie kombajnów, które jeszcze konsekwentniej niż dotychczas są produkowane zgodnie z zasadą budowy modułowej, dzięki czemu ich oferta jest bardzo bogata. Całkowicie innowacyjny projekt kombajnu otwiera nowe wymiary wydajności

Popularność hederów taśmowych

Konstruktorzy firm specjalizujących się w częściach do kombajnów, jak również sami producenci kombajnów opracowują projekty odpowiednio dostosowane do potrzeb rynku. Coraz większym uznaniem cieszą się np. hedery taśmowe, ponieważ z jednej strony są one wyposażone w belki tnące Flex, z drugiej strony dzięki segmentowej ramie mogą również dopasowywać się do nierówności terenu pod kątem prostym do kierunku jazdy.

Zmniejsza to straty podbieracza, zwłaszcza przy dużych szerokościach roboczych, ale także w terenie pagórkowatym. Intensywniejsze wykorzystanie tej zalety umożliwiają dodatkowe koła kopiujące, których przeznaczeniem jest poprawa przyczepności przy zmianie kierunku jazdy. W ten sposób pochylenie hederów taśmowych jest automatycznie dostosowywane do warunków pracy. 

Jeśli chodzi o jakość rzepaku, to jest ona bardzo zróżnicowana w zależności od tego, jaka była pogoda w ciągu roku. Tak jak poprzednio występują straty plonu, którym konstruktorzy starają się wyjść naprzeciw za pomocą rozwiązań szczegółowych w zakresie przenośnika ślimakowego czy poprzez profilowane poprzeczne taśmy przenośnikowe i prowadnice taśm w szczelnych szynach prowadzących.

Ulepszenia poszczególnych elementów są niezbędne, jeśli koszenie odbywa się blisko ziemi. Celem jest to, aby podczas koszenia, przy odpowiednim pochyleniu przyrządu koszącego do kierunku jazdy, uniknąć zapychania i osiągnąć większą prędkość zbiorów.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.