Gospodarka i rolnictwo

Jesteś głodny wiedzy, zapisz się na SP Agrotronika 2018

Data publikacji:

Pomysł uruchomienia studiów dyplomowych o takim profilu powstał w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i wynikał z zapotrzebowania rynkowego. Agrotronika (a właściwie Agromechatronika) jest obecna teraz we wszystkich nowoczesnych maszynach i pojazdach rolniczych. Przekazywana wiedza teoretyczna i praktyczna pozwala rozwiązywać samodzielnie wiele problemów technicznych, a przede wszystkim zrozumieć funkcjonowanie tych systemów.

Aktualnie 12. słuchaczy tego studium kończy I moduł tzw. merytoryczny SP-A, a część będzie kontynuowała naukę na 3. semestrze realizując dodatkowo moduł dydaktyczny.
Studia  trwają dwa lub trzy semestry i są skierowane głównie do przedsiębiorców rolnych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat nowoczesnej techniki rolniczej. Oferta edukacyjna IIB UPP jest skierowana także dla serwisantów maszyn rolniczych oraz nauczycieli, chcących kształcić w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki 311515.

Podczas 230 godzin zajęć ćwiczeniowych, wykładowych i seminariów omawiane są szczegółowo sensoryka, aktoryka, elektronika, automatyka, sterowniki programowalne, układy mechatroniczne w maszynach i pojazdach rolniczych, systemy wymiany danych, diagnostyka komputerowa, systemy informatyczne do zarządzania produkcja roślinną i zwierzęcą, systemy CAD, GNNS i telemetryczne w rolnictwie oraz zagadnienia rolnictwa precyzyjnego. Uwzględnione są także praktyki z produkcji roślinnej (Akademia Claasa w Niepruszewie) oraz produkcji zwierzęcej (Lely East).
Wykładowcami są doświadczeni pracownicy naukowi Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jak również eksperci z firm takich jak Claas Polska, John Deere Polska, Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne, KST Konsulting, Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne oraz Agrocom Polska.

Nie można nie wspomnieć tu o olbrzymim sukcesie jednego z wykładowców, Jerzego Koronczoka właściciela firmy Agrocom, która to firma jako pierwsza w historii znalazła się w gronie medalistów targów Agritechnica. Srebrny medal Innovations Commission 2017 Agrocom Polska zdobyła za system szacowania szkód Smart Crop Damage Identification SCDI.

Źródło: UP Poznań

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.