[ATR] Nowości JCBAgritechnica 2019

JCB - Z czym do Hanoweru

Data publikacji:

Renomowany producent sprzętu rolniczego i budowlanego - brytyjska firma JCB intensywnie przygotowuje się do targów Agritechnica w Hanowerze. Spośród szeregu nowości po raz pierwszy pokazane zostaną m.in. ładowarki teleskopowe JCB Loadall trzeciej generacji.

Nowa gama ładowarek teleskopowych JCB Loadall obejmuje 4 modele: 538-60 o maksymalnej wysokości podnoszenia 6 m, 532-70 i 542-70 - obie po 7 m oraz 536-95 - 9,5 m. Wszystkie charakteryzują się zwiększonym udźwigiem - o 500 kg w porównaniu do odpowiedników reprezentujących poprzednią serię. Konstruktorzy najwięcej uwagi poświęcili jednak zapewnieniu jeszcze wyższego poziomu komfortu - ładowarki wyposażono w całkowicie nową kabinę JCB Command Plus, wyróżniającą się znakomitą widocznością we wszystkich kierunkach. Według producenta wnętrze kabiny jest o 12% większe i o 50% cichsze, ma 14% lepszą widoczność w górę, 60% więcej dedykowanego miejsca do przechowywania i o 10% większy przepływ powietrza wentylacyjnego, co zapewnia szybsze odparowywanie i odszranianie okna.

To nie jedyne nowości, które zapowiada producent z Wysp Brytyjskich. Firma JCB podczas Agritechniki zaprezentuje również bezemisyjny, elektryczny wózek widłowy Teletruk o maksymalnym udźwigu 3 t (1,9 t przy zasięgu do przodu 2 m), dedykowany do pracy m.in. w magazynach czy szklarniach. Poza tym zaprezentowane zostaną ładowarki kołowe 427, 437 i 457 Agri w nowej odsłonie - z silnikiem o wyższej mocy (w dwóch największych modelach - odpowiednio 195 i 282 KM) czy funkcją Komfort, pozwalającą na ograniczenie zużycia paliwa przy mniej wymagających zadaniach. Nowości JCB dopełnią najnowsze wersje miniładowarek TM180 i TM220 oraz ładowarki 403 Agri Smart Power.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.