JCB - Jeszcze większa kołowa ładowarka teleskopowa

Data publikacji:

Podczas targów Agritechnika 2017 JCB zaprezentuje po raz pierwszy nową ładowarkę kołową z wysięgnikiem teleskopowym TM420. Będzie to model o większych możliwościach roboczych i większej wydajności niż dobrze znane TM320 i TM320S.

Zestawiając nową ładowarkę z modelami TM320 i TM320S JCB zapewnia, że ładowarka TM420 ma o 32 procent większy udźwig (4,1 tony) oraz o 20 cm większą maksymalną wysokość podnoszenia (5,4 m). Trzeba jednak zaznaczyć, że zachowuje przy tym zbliżony rozstaw osi i ogólne wymiary, więc jest tak samo zwrotna.
To tak, jakby TM320S była na siłowni – ma więcej mięśni, ale wciąż pozostaje kompaktową i zwrotną maszyna, która odpowiada każdemu, kto chce wykorzystać osiągi i trwałość ładowarki kołowej z wszechstronnością ładowarki teleskopowej – skomentował Tim Burnhope, Dyrektor ds. Innowacji i Rozwoju JCB.

Pakiet nowości

W nowej ładowarce zawarto wszystkie modernizacje i zmiany, jakie zastosowano w najnowszych specyfikacjach TM320 i TM320S. Mowa między innymi o ulepszonej kabinie, nowych opcjach oświetlenia LED czy samosmarujących tulejach zwiększających okresy między smarowaniem do 500 godzin.
Sercem wciąż jest 4,8-litrowy silnik JCB EcoMAX o mocy 145 KM, który spełnia najnowsze normy emisji spalin Stage IV. Konstruktorzy tej jednostki skorzystali z technologii SCR. Próżno jednak pod maską szukać filtra cząstek stałych DPF. Maksymalny moment obrotowy wynosi tutaj 560 Nm. . .

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 20/2017
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.