Aktualności

JCB Fastrac bije brytyjski rekord

Data publikacji:

Wysoce dostrojony JCB Fastrac ustanowił nowy brytyjski rekord prędkości ciągników. Napędzany przez kierowcę motocyklowego i prezentera telewizyjnego Guya Martina, brytyjski Fastrac miał średnio 103,6 mil na godzinę na lotnisku Elvington w pobliżu Yorku.

W ten sposób maszyna o żółtym kolorze pobiła poprzedni rekord 87,2 mil na godzinę, ustanowiony w marcu 2018 r. przez twór Top Gear - "Track-Tor".

Pokazując konstrukcyjne możliwości innowacje w JCB, Fastrac 103 mph był napędzany przez dostrojoną wersję sześciocylindrowego silnika DieselMax o pojemności 7,2 litra i jest w stanie dostarczyć do 1000 KM i 2500 Nm momentu obrotowego.

Model ten, uważany za najszybszy na świecie ciągnik, jest hybrydą obecnych modeli Fastrac serii 4000/8000 producenta Staffordshire. Usunięcie znacznej części układu hydraulicznego, wymiana skrzyni CVT na sześciobiegową przekładnię mechaniczną i porzucenie trzypunktowego układu zawieszenia pomogło zmniejszyć nadwagę.

Poprawiono aerodynamikę, stosując zmienioną kabinę o 200 mm niższą i 300 mm węższą niż w zwykłej kabinie 4000, podczas gdy zestawy chłodzące zostały przeniesione do skrzynek bocznych, aby zmniejszyć powierzchnię czołową ciągnika. Wszystko to przyczyniło się do uproszczenia projektu, który pomógł Fastracowi przebić się przez powietrze, podnosząc brytyjski rekord prędkości do liczby trzy cyfrowej.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.