Nowości

JCB 403 Agri - nowa kompaktowa ładowarka

Data publikacji:

W klasie ładowarek kołowych z łyżkami 0,3 m³ ofertę rynkową uzupełnił nowy kompaktowy model JCB 403 Agri, o masie operacyjnej 2,6 t, łączący sprawdzoną technologię przeniesienia napędu z dopracowanymi zespołami roboczymi, kabiną i stylizacją firmy JCB. Choć nowa maszyna nosi oznaczenie swojej poprzedniczki, różni się od niej pod wieloma względami.

    jcb 403 agri

Nowa maszyna dołączyła do dwóch większych ładowarek JCB dla rolnictwa - modelu 407 z łyżką 0,8 m³ oraz 409 z łyżką 1 m³, które dowiodły niezawodności, trwałości oraz płynności napędu hydrostatycznego Bosch-Rexroth zastosowanego również w mniejszej maszynie.

Solidne rozwiązania

Nowa dwustopniowa przekładnia hydrostatyczna dostarcza na zakresie 1. dużą siłę spychania i precyzyjną regulację prędkości, przydatne przy nabieraniu i przemieszczaniu materiału, a na zakresie 2. oferuje duże przyspieszenie i prędkość do 20 lub 30 km/h (opcja), co umożliwia sprawne przemieszczanie się także na większe odległości. Standardowa funkcja „inching” w pedale hamulca pozwala bardzo wolno podjeżdżać przy wysokich obrotach silnika i pracy z pełną mocą hydrauliki. Wzmocnione osie ZF z dyferencjałami otwartymi lub z ręcznie włączanymi blokadami zapewniają dobrą trakcję zarówno na utwardzonym, jak i miękkim gruncie. Poruszanie się w trudnym terenie ułatwia solidny przegub podwozia z dużą oscylacją (±6°).
Z dopracowaną przekładnią dobrze współgra oszczędny, 4-cylindrowy silnik Kubota (1,5 l) o mocy maksymalnej 26,5 kW/35,5 KM (maks. moment obrotowy 92 Nm), napędzający również roboczą pompę zębatą o wydatku 40,5 l/min (maks. 180 barów), zapewniającą szybkie ruchy oraz regulowany, wysoki przepływ oleju do zasilania osprzętów. Ładowarka jest dostępna z dwoma opatentowanymi wysięgnikami - standardowym, oferującym dużą siłę odspajania i udźwig oraz wysokość podnoszenia 2,88 m (punkt obrotu łyżki), a także wydłużonym o wysokości 3,09 m, zalecanym do układania w stosy czy załadunku wysokich przyczep. Oba zapewniają rzeczywiste podnoszenie równoległe, idealne do pracy z widłami, minimalizujące również gubienie materiału z łyżki. Pracę ułatwiają różne rodzaje sprzęgów z hydraulicznym blokowaniem osprzętu, z podwójnym zabezpieczeniem zapobiegającym jego przypadkowemu odczepieniu.

Łatwa praca

JCB oferuje model 403 Agri z ramą ochronną i dachem (ROPS/FOPS) lub, po raz pierwszy w swoich ładowarkach tej wielkości, z pełną, wyciszoną, obficie przeszkloną kabiną z dobrym dostępem (szerokie drzwi, wygodne uchwyty i stopnie). Nawet z kabiną maszyna ma mniej niż 2,2 m wysokości i szerokość tylko 1,1 m (na wąskich kołach), co w połączeniu z doskonałą zwrotnością (kąt skrętu ramy 45°) ułatwia poruszanie się w budynkach i ciasnych miejscach. Zastrzeżeń nie budzi również komfort i ergonomia, które tworzą m.in. regulowana kolumna kierownicy, kolorowy wyświetlacz dostarczający kluczowych informacji, nowy panel sterowania po prawej stronie, z nowym wielofunkcyjnym dżojstikiem do obsługi wysięgnika, wyposażonym również w przełączniki zmiany kierunku jazdy (przód/tył) i zakresu prędkości.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.