[ATR] Technika

ITPhotonics - Wielozadaniowy pomocnik

Data publikacji:

Firma ITPhotonics rozpoczęła swoją działalność w 2014 r. we włoskiej miejscowości Fara Vicentino. Specjalizuje się w projektowaniu systemów spektrofotometrycznych. Branży rolnej nastawionej na hodowlę precyzyjną ITPhotonics oferuje szeroki wachlarz krzywych kalibracji i parametrów analitycznych. Podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach ITPhotonics przedstawił zakres działania oraz możliwości systemu PoliSPEC w technologii NIR wykorzystującej spektrometrię bliskiej podczerwieni, której głównym atutem jest szybkość analiz.

PoliSPEC NIR to system, dzięki któremu jesteśmy w stanie ułatwić pracę nie tylko hodowcom, żywieniowcom, ale także rolnikom, którzy prowadzą wielohektarowe uprawy. Trzymamy się zasady, że testy są najważniejsze. Nasz potencjalny klient, najczęściej hodowca zwierząt, otrzymuje od nas urządzenie na testy. Zazwyczaj już po pierwszym dniu użytkowania mamy informację zwrotną z chęcią zakupu naszego systemu – podkreśla Michele Manzardo, konsultant techniczny z ramienia ITPhotonics.
PoliSPEC NIR jest urządzeniem, które pozwala w łatwy, precyzyjny i szybki sposób przeanalizować skład chemiczny upraw, komponentów paszowych, PMR-u, TMR-u czy obornika. To urządzenie mobilne, zatem może być używane w wozach paszowych, kombajnach. Pozwala także na wyznaczenie optymalnego momentu zbiorów. Dzięki systemowi PoliSPEC NIR użytkownik zyskuje kompleksową analizę składu chemicznego od produktu wyjściowego poprzez paszę, TMR, aż do produktu końcowego, czyli obornika. Jednym małym aparatem, przyłożonym np. do pryzmy z sianokiszonką rolnik otrzymuje całościowy bilans wszystkich substancji odżywczych. Wyniki pomiaru są przekazywane bezpośrednio z urządzenia do aplikacji na laptopie albo smartfonie. – Każdy klient, z którym podejmujemy współpracę, informuje nas, jakie kalibracje i parametry go interesują, wówczas nam tylko pozostaje wgrać w system odpowiednie dane. Rolnik dzięki temu systemowi ma wynik natychmiastowy. Nie musi już czekać kilku dni na wynik z laboratorium. Mówiąc krótko, oszczędza swój czas. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 20/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.