[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Irlandia: Ornua notuje wzrost w Niemczech i USA

Data publikacji:

Ornua i marka Kerrygold chcą zaliczyć zaliczyć 2017 rok do udanych, ale obecne przychody w wysokości 2 069 mln euro są podobne do wyników sprzed kilku lat. Jest jednak wytłumaczenie.

Choć w 2014 roku Ornua odnotowała 2,34 mld euro przychodów, a w 2015 roku 2,54 mld euro, to sprzedaż spółki DPI Specialty Foods, sprawiła, że Ornua znów jest nieco mniejszym podmiotem na mapie koncernów i spółdzielni mleczarskich w Europie i z trudem mieści się w trzeciej dziesiątce firm mleczarskich na świecie.
Nie zmienia to faktu, że zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 84% do 29 mln euro.
Firma rozwinęła w 2017 roku inwestycję w Neukirchen-Vluyn do wartości 60 mln euro oraz rozbudowała zakład Kerrygold Park w Irlandii do potencjału 30 tys. ton masła rocznie. Z dużą niepewnością wiąże się natomiast przyszłość zakładów działających Wielkiej Brytanii, które po Brexicie przygotowują się do konkurencji wewnętrznej, a w pewnej mierze pracowały na potrzeby innych rynków.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.