Technika

Irlandia – lider New Holland

Data publikacji:

Po znacznym załamaniu w porównaniu z poprzednim rokiem, rynek irlandzki ożywił się w ciągu 2017 r., jednak osiągnął wynik o ponad 4% gorszy (1796 sztuk) niż w roku 2016. Około połowy nowo zarejestrowanych ciągników miało ponad 120 KM.

    irlandia rolnictwo

Na czele w 2016 r. uplasowała się marka New Holland, z udziałem w rynku 20,7%, wyprzedzając marki Massey Ferguson (19,8%) i John Deere (19,2%). Kolejne miejsca przypadły, z dużą stratą do liderów, markom Case IH (9,9%) i Claas (7,4%). W 2016 r. znaczne wzrosty sprzedaży udało się osiągnąc ciągników grupy SDF (+8,5%) i markom koncernu AGCO (+11,1%), w szczególności Massey Ferguson (+16,3%) i Valtra (+11,1%). Z kolei ciągniki typu premium marki Fendt i atrakcyjniejsze cenowo modele marek należących do grupy Argo (-7,4%) oraz marek Kubota, Ursus czy Zetor, cieszyły się mniejszym zainteresowaniem. Szczegółów dotyczących 2017 r. dowiemy się dopiero pod koniec 2018 r.

Zobacz jak wygląda sytuacji w poszczególnych krajach - Rynek ciągników 2017 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat europejskiego rynku ciągników? Czytaj atr express 10/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.